Chleba a koblihy: výzkumy ukazují, že škodí zdraví víc než drogy

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zdraví Počet zobrazení:: 9661

Pšenice je prý největší úlet mezi potravinami. Její účinky jsou totiž na mozek a nervovou soustavu naprosto jedinečné a také zničující.

Nejnovější studie dokazují, že i na pšenici si lze vytvořit závislost, podobně jako na drogách.

Miluji čerstvý chléb a jeho vůni. Umlátila bych se po něm. Jeho vůně a křehkost se podle mého názoru nedají ničím nahradit. Podobně jako čokoláda.

V poslední době sice pečivo skoro nejím (z důvodů zcela typických pro ženy, když hubnou), ale kdesi v dálce mi bliká světýlko naděje, že snad brzo dojde i na chlebový prožitek. MUDr. William Davis ve své knize Život bez pšenice ale k chlebu tak pozitivní vztah nemá, naopak.

Tvrdí totiž, že dnešní pšenice byla geneticky pozměněna tak, aby výrobcům potravin přinesla co největší výnosy za co nejnižší náklady. A dosud neškodná obilovina se proměnila nejen v nutričně ochuzenou, ale hlavně nebezpečnou potravinu, která zvedá krevní cukr ještě drastičtěji než běžný stolní cukr a vyvolává závislost.

 

Bez chleba může dojít k abstinenčním příznakům

Máte podobný problém jako já s vysazením chleba z jídelníčku a bojujete s neskutečnou touhou si ukousnout aspoň maličko, abyste uspokojila chuťové buňky? Pak je to jasné, trpíte absťákem. Podle dr. Davise má pšenice zvláštní účinky na mozek, které se dají přirovnat k opiátům. Pšenice může ovlivňovat chování, náladu a může dokonce ovládat myšlenky. „Osobně jsem vyslechl stovky lidí, kteří si stěžují na extrémní únavu, podrážděnost, neschopnost fungovat v práci a ve škole, dokonce i na deprese v prvních týdnech po vysazení pšenice,“ říká dr. Davis. Ten, kdo to nezažil, neuvěří, že by něco tak obyčejného, jako je pšenice, mohlo ovlivňovat jejich chování. Ale ano, je to tak.

Pokračovíní článku ZDE

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.