Antarktida: Nalezeno ztracené město. Že by Atlantida?

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Kontroverzní realita Počet zobrazení:: 36681

Jsou různé dohady o tom, že pod ledovým příkrovem v Antarktidě se nachází ruiny starobylého města. Podle jedné vědecké teorie byla tato oblast v určité době bez ledu a tudíž obývána prastarou civilizací. (https://www.thesun.co.uk/news/2380220/shock-claims-massive-civilisation-lies-frozen-beneath-a-mile-of-ice-in-the-south-pole/)

...

Geologické nálezy po celém světě ukazují, že umístění ledového příkrovu bylo odlišné než-li je dnes. Před 12000 lety byla zjevně Antarktida bez ledu. Naproti tomu současná Severní Amerika a severní část Evropy pokrývala silná – několikakilometrová vrstva ledu. Hladiny oceánů a moří byly položeny o 100 až 120 metrů níže.

Z nálezů, které byly objeveny právě v ledových vrstvách severního a jižního pólů, bylo zjištěno, že v době kolem 11600 BCE došlo ke globální katastrofě, kterou Bible a jiné historické texty popisují jako Velkou potopu světa.

O Antarktidě se hovoří jako o jednom z možných míst, kde se mohlo nacházet bájné město Atlantida, o kterém hovořil řecký historik a filosof Platon (360 BC), který se o jeho existenci dozvěděl od Egypťanů.

O skutečné poloze města Atlantida se vedou spory. Bylo totiž nalezeno na desítky lokací, které svým charakterem připomínají popis uvedený Platonem. Město mělo být ostrovní ve formě soustředných kruhů, mezi kterými bylo možné proplouvat na lodích až centrálnímu pahorku.

Město mělo během jedné dramatické noci zmizet za hlasitého běsnění hromů a blesků. Většinou se uvádí, že se město potopilo. Giorgio Tsoukalos v Ancient Aliens nabízí otázku: Co když město nezmizelo pod vodou, ale odletělo? Je třeba chápat, že tato civilizace zjevně ovládala technologie schopné letů napřič kontinenty i vesmírem. Jednou z hypotéz tedy může být, že město bylo ve skutečnosti velkou vesmírnou lodí, která plavala na hladině oceánu.

Že i dnes nacházíme archeologická naleziště, která svým charakterem připomínají koncept města Atlantida, je možné chápat i jako jasný důkaz, že Platon vypráví pravdivý příběh. Že skutečně šlo o reálné místo (město), jehož urbanistický koncept buď nebyl ojedinělý anebo se stál vzorem pro městské zástavby z mladší doby. Případně i obráceně – Atlantida vycházela z dříve již zažitého konceptu.

Jakkoliv můžeme spekulovat o dávné historii, faktem je, že nedávno uveřejněné fotografie pořízené Google Earth odhalily existenci pyramid v Antarktidě vykukujících ze sněhového příkrovu. Tvar jedné z nich je naprosto zjevný. Je třeba chápat, že ta stavba je stará v řádu 12000 let.

Televizní štáb California TV se snažil natočit reportáž o rozsáhlé oblasti ruin, které byly v Antarktidě objeveny. Archeolog Jonathan Gray tvrdí, že americká vláda se prý snažila tuto reportáž zabavit, protože prokazovala, že v dané oblasti probíhají masivní archeologické vykopávky pod kontrolou americké armády.

To ovšem nepatří k těm největším kuriozitám, které lze k tomuto tématu dohledat na internetu. Podle mnoha zdrojů a hlavně informátorů, jakými jsou třeba William Tompkins nebo admirál Richard Byrd, o daném místě věděli už i Němci během 2. světové války (konkrétně jednotky SS), kteří si zde vybudovali i vlastní základu známou též pod označením Nové Švábsko.

Němci měli během několika expedicí objevit systém podzemních chodeb, jeskyní a řečišť včetně termálních pramenů, které pod ledovým příkrovem vytvářejí zelené oázy. Měla zde být postupně vybudována celá základna o velikosti menšího města, kterému se v některých tajných dokumentech říká Nový Berlín (New Berlin) nebo Základna 221 (Base 221).

Celá věc se dostává ještě do zajímavějšího světla díky tomu, že podle Williema Tompkinse byli Němci v meziválečném období (20. až 30. léta – přesný čas zatím nikdo neuvedl) kontaktováni mimozemšťany, kteří zda na planetě měli (a možná stále mají) rozsáhlé podzemní základny a to včetně právně polárních oblastí. Němci tak získali přístup k některým mimozemským technologiím. Mimo jiné se pokoušeli ovládnout techniku tzv. létajících talířů. (Jedna z továren, kde se konstruovaly a testovaly, se během 2. světové války nacházela kousek za Prahou.)

William Tompkins

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.