Bylo objeveno sérum, které zpomalí proces stárnutí

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zdraví Počet zobrazení:: 4114

Ruští vědci našli způsob, jak zpomalit proces stárnutí. Jedinečné sérum mládí vytvořili z hadích toxinů. Látka je schopna uvolňovat svaly a značně zpomalit rychlost objevení vrásek.

Toxiny s jedinečnými vlastnostmi objevili výzkumníci z Ústavu bioorganické chemie v žlázách zmijovce fea, který žije jen ve Vietnamu.

Vedoucí laboratoře Ústavu bioorganické chemie Ruské akademie věd Jurij Utkin poznamenává:

V procesu výzkumu jedu zmijovce fea – a to je dost vzácný had, kterého nám poskytli vietnamští kolegové – jsme získali toxin. Ten blokuje výběrově přenos nervového impulzu od nervu ke svalům.

Aby ověřili efektivitu získané látky, použili ruští vědci afrických žab. Do nezralých jiker těchto obojživelníků implantovali receptory, a pak pozorovali, jak reagují na složky jedu. V jednom z podobných experimentů vyšlo najevo, že toxin výborně uvolňuje svalstvo. Další test, tentokrát už s laboratorními myšmi, tento předpoklad potvrdil.

Podle názoru vědců se bude získaná látka hodit jako prostředek proti stárnutí. Za objevení vrásek odpovídají totiž mimické svaly. Když je uvolníme, můžeme tento nepříjemný okamžik oddálit. Byl nalezen také vhodný způsob zavedení látky do organismu, oznámil vedoucí laboratoře Ústavu bioorganické chemie RAV Igor Koševerov:

Prášek přidáváme v potřebné koncentraci do krémového základu, a máme aktivní krém, který brání tvoření vrásek na tváři.

Už začaly dermatologické výzkumy za účasti dobrovolníků. V případě úspěchu dostanou tento výborný prostředek nejen kosmetologové. Na základě složek tohoto hadího jedu je možno vytvářet výborná analgetika.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.