Farmaceutické firmy tají pravdu o vitaminu, který likviduje rakovinu?
Americký autor Edward Griffin ve své knize „Svět bez rakoviny“ tvrdí, že tato zhoubná nemoc mohla být už dávno minulostí. Nádorové bujení dokáže rychle a účinně likvidovat přírodní glykosid amygdalin, zvaný též vitamin B17, který je obsažený například v mandlích či v meruňkách. Jenže farmaceutické firmy o jeho využití nechtějí ani slyšet.
Farmaceutický průmysl vydal na onkologický výzkum miliardy dolarů, další miliardy padly na vývoj a výrobu tradičních chemických přípravků. Užití přírodní účinné látky se léčebným gigantům nehodí do krámu.
Vznikla dokonce lobby, která má veškerá pozitiva spojená s amygdalinem znevážit a odmítnout jako falešnou naději.
Není bez zajímavosti, že amygdalin už se na léčbě rakoviny podílel. Před 36 lety ho ale americký federální úřad pro kontrolu léčiv (FDA) zakázal.
Za vším stojí obavy výrobců z finančních ztrát. Pokud by rakovinu dokázal léčit obyčejný vitamin, všechny dosud vynaložené peníze by vylétly oknem. Proto o něj není zájem, a nikdo z mocných se ani nebude zabývat výzkumem jeho léčivých vlastností.
Není bez zajímavosti, že amygdalin už se na léčbě rakoviny podílel. Před 36 lety ho ale americký federální úřad pro kontrolu léčiv (FDA) zakázal. Griffin je přesvědčen, že to bylo na nátlak farmaceutické lobby. Tehdy se objevila argumentace, že je neúčinný a navíc nebezpečný. Meruňková jádra obsahují kyanid, takže by jejich nadměrná konzumace mohla vést ke smrtelným otravám. „K žádnému takovému případu nikdy nedošlo,“ ujišťuje Griffin.
Komentáře: