Kouzelné buňky zdraví aneb Jak se vyléčit z rakoviny

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zdraví Počet zobrazení:: 6166

Ruští vědci se naučili léčit dříve nevyléčitelné onkologické pacienty. V Jugre, nevelkém městě na Západní Sibiři, se místní lékaři zbavují rakoviny krve s pomocí kmenových buněk. Z těchto skutečně kouzelných buněk je možné vypěstovat buňky jakýchkoliv jiných tkání. Například jaterní, kostní, nebo krevní.

Před třemi lety se stal Dmitrij Kudaškin prvním pacientem v Jugre, kterému byla provedena transplantace kmenových buněk. Ve 32 letech mu bylo diagnostikováno nebezpečné onemocnění krevního systému. Šanci na záchranu prakticky neměl.

Od provedené operace už ale uběhly tři roky. Během této doby lékaři v Jugre provedli dalších 34 úspěšných transplantací kmenových buněk. Všichni pacienti jsou zatím zdrávi, i když lékaři nevylučují, že rizika jsou velká. Současně počet těch, kteří takovou transplantaci potřebují, stoupá, tvrdí náměstek ředitele Zdravotnického odboru Jugry Sergej Ščukin:

Transplantace kmenových buněk je v současné době jediná metoda na celém světě, ne jenom v Rusku, která umožňuje dosáhnout dobrých výsledků. Cena takové léčby dosahuje přibližně 420.000 USD. A u nás v Jugre tyto operace děláme zdarma. Prostředky na ně vyčleňuje místní rozpočet.

Kmenové buňky se nacházejí v každém organismu. Zatímco člověk spí, pracují tyto buňky na obnově poškozených tkání a orgánů. S narůstajícím věkem jich ale je stále méně a méně. Při narození se nachází v krvi jedna taková buňka na 10.000. Šestnáctiletý dorostenec má poměr 1:500.000 a u padesátiletého člověka to je jedna buňka z milionu.

S kmenovými buňkami jugorští lékaři pracují přes čtyři roky. V sousedním městě Chanty-Mansijsku byla založena banka kmenových buněk. Pokud bude třeba, je možné použít je za desítky let, prozrazuje náměstek ředitele Jugorského vědecko-výzkumného institutu buněčných technologií Sergej Ponomarjov:

U nás se skladuje 150 vzorků krve a pupečních provazců. Jedná se o krev zdravých žen, které rodily. Tyto ženy souhlasily s uskladněním těchto tkání v naší bance za účelem následného použití.

Získat kmenové buňky z kůže, tukové tkáně, nebo vlasové cibulky je velmi složité a drahé. Bohužel, pupeční provazce jsou nyní ničeny jako odpad. A právě z nich je možné získat kmenové buňky nejsnadněji. Pokud člověku vzniknou zdravotní problémy, je postačující umístit tyto buňky do krve a ony samy už si najdou problematické místo. Ve 100% případů vyléčí člověka, kterému byly odebrány při narození. Stejně tak i jeho sourozence.

[zdroj]

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.