Vlasy a chlupy slouží na těle jako antény? Vědci říkají, že zvyšují intuici a jsou naším šestým smyslem
Armádní studie odhalila, že dlouhé vlasy a u mužů také vousy mají zásadní význam pro náš nervový systém, což by mnohé z nás zřejmě vůbec nenapadlo.
Podle výzkumníků totiž zvyšují intuici a obdaří nás šestým smyslem.
Dlouhé vlasy jsou obvykle osobní volbou. Tento styl je otázkou preference a na lidi s dlouhými vlasy nahlížíme jako na hippíky, hipstery nebo je máme prostě za lenochy. Za dlouhými vlasy však stojí ještě zcela jiný příběh, který vznikl během války ve Vietnamu.
Jedna žena, říkejme jí třeba Sally, byla vdaná za psychologa, jenž náhodou pracoval ve zdravotním centru pro válečné veterány. Pracoval s vysloužilými vojáky postiženými posttraumatickou stresovou poruchou (PTSP). „Zřetelně si pamatuji, jak se jednou večer manžel vrátil do našeho bytu na Doctor's Circle a v rukou měl tlustou oficiálně vyhlížející složku. Uvnitř byly stovky stránek nějakých vládních studií.
Manžel byl z jejich obsahu v šoku. To, co si v těch dokumentech přečetl, zcela změnilo jeho život. Od té chvíle si můj tuctový konzervativní manžel nechal růst vlasy a bradku a už si je nikdy neostříhal. Navíc zdravotní centrum pro veterány ho při tom nechalo a také další jinak velmi konzervativní muži z personálu následovali jeho příklad. Důvod jsem se dočetla v oněch dokumentech.“
Ty uvádějí, že během války ve Vietnamu zvláštní síly ministerstva války vyslaly tajné experty, kteří měli prohledat rezervace původních Američanů a najít tam talentované zvědy, odolné mladé může vycvičené k nenápadnému pohybu náročným terénem. Zajímali se obzvláště o muže s vynikajícími, takřka nadpřirozenými stopovacími schopnostmi. Ještě před tím, než byli osloveni, byli tito pečlivě vybraní muži rozsáhle popsáni jako experti na stopování a přežití.
Za pomoci obvyklých lákadel, léty ověřených líbivých frází užívaných k náboru nových rekrutů, se jim povedlo některé z těchto původních Američanů získat do svých řad. Jakmile byli zapsáni, stala se neuvěřitelná věc. Ať už v rezervaci disponovali jakýmikoliv nadáním a dovednostmi, zdálo se, že po nástupu do armády všechny jejich schopnosti jako mávnutím kouzelného proutku vymizely a rekrut za rekrutem selhával při plnění úloh v terénu.
Vážné ztráty a výkonnostní pochybení přinutily vládu přezkoumat drahé testování těchto rekrutů a zjistili následující.Když se ptali, proč neplní předpokládaná očekávání, starší rekruti shodně odpovídali, že s požadovaným armádním sestřihem přestali „cítit“ nepřítele. Ztratili přístup k „šestému smyslu“ a jejich „intuice“ již není spolehlivá. Nedaří se jim „číst“ podprahová znamení, ani jemné mimosmyslové informace.
Testovací institut tedy nabral více stopařů z řad původních Američanů, ponechal jim jejich dlouhé vlasy a testoval je v několika oblastech. Posléze spárovali dva muže, kteří ve všech testech dosáhli stejných výsledků. Jednomu ponechali jeho dlouhé vlasy a druhý dostal vojenský sestřih. Následně oba muži podstoupili testy znovu.
Muž s dlouhými vlasy opakovaně dosahoval výborných výsledků. Muži s krátkými vlasy se však opakovaně nedařilo uspět v testech, v nichž dříve exceloval.
Takto vypadal standardní test
Rekrut spí venku v lese. Ke spícímu muži se blíží ozbrojený „nepřítel.“ Muž s dlouhými vlasy se probouzí ze spánku se silným pocitem nebezpečí a uniká dlouho před tím, než se nepřítel stačí přiblížit a než by ho vůbec mohl slyšet přicházet.
V jiné verzi tohoto testu vycítí dlouhovlasý muž příchod nepřítele a jeho záměr fyzicky ho napadnout.
Poslechne svůj „šestý smysl“, zůstane klidný a předstírá spánek, ale ve chvíli, kdy se k němu útočník skloní, aby jej uškrtil, hbitě jej popadne a „zabije.“
Stejný muž, který dříve tímto i dalšími testy prošel, je následně ostříhán a opakovaně v těchto a dalších testech, kterými předtím prošel, selhává.
Dokument pak doporučuje, aby všichni stopaři z řad původních Američanů byli zbaveni povinnosti nosit vojenský sestřih. Požaduje vlastně, aby si stopaři ponechali své dlouhé vlasy.
Jak je to možné? Všechno to souvisí s tím, jak jsme se jako lidé vyvinuli. Každá část těla má svůj účel. A když ztratíme kontakt sami se sebou a svým tělem, ztratíme skutečnou moc, kterou disponujeme.
Vlasy, podobně jako pokožka, jsou rozšířením nervového systému a lze na ně správně nahlížet jako na exteriorizaci nervů, druh vysoce vyvinutých „senzorů“ nebo „antén“, které přenášejí obrovská množství důležitých informací do mozkového kmene, limbického systému a neocortexu.
Mnoho lidí si však myslí, že vlasy jsou mrtvé a pro lidské plémě nemají žádný význam. Že jde pouze o módní doplněk. Těžko říci, který názor je správný, ale měli bychom zůstat otevření všem možnostem.
Komentáře: