Taková nás čeká budoucnost. Města budou špehovat způsobem, o jakém se Orwellovi nikdy nesnilo

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 5044

Orwellovská města budoucnosti, která se nyní navrhují a vytvářejí po celém světě – tak zvaná „Chytrá města“ – vás budou neustále sledovat.

Ve skutečnosti už vás sledují. A pokud proti tomu lidstvo nepodnikne nějaké kroky k omezení moci rádoby vševědoucích vládců, tak technologická dystopie stavěná všude kolem nás zajistí, že vlády a diktátoři budou vědět prakticky všechno o všech – pravděpodobně více, než jednotlivci vědí sami o sobě.

Spiknutí s cílem vytvořit celkový „stát dohledu“ pod záminkou vytvářet chytrá města bude stát daňové poplatníky obrovské peníze. Ale cena, pokud jde o ztracené soukromí a svobody, bude mnohem vyšší. Protože koncept inteligentních měst se neustále vyvíjí spolu s technologiemi, tak bylo navrženo také mnoho definic a pojmů, které popisují jejich funkci.

Během diskuze o plánovaném chytrém městě v Jižní Korei, řekl doktor Frederic Ojardias na fakultě mezinárodních studií univerzity v Soulu, že koncept je jednoduchý. „Město je zaplněno senzory a kamerami na každém rohu (sledování teploty, dopravy, elektřiny), které jsou propojeny s centrálním „mozkem“, který zpracovává všechny informace v reálném čase a řídí provoz ve městě“.

Podle Institutu elektrických a elektronických studií chytrá města spojují dohromady technologii, vládu a společnost a umožňují chytrou ekonomiku, chytrou péči o životní prostředí, chytrou vládu a další. Je mnoho technologií spojených s chytrými městy. Mezi ně patří: „Chytré osvětlení, chytré ovládání budov, bezdrátové dobíjení pro elektromobily, rozpoznávání obličejů, větrné turbíny, sebe-řídící se životní prostředí“ a mnoho dalšího.

A to je jen začátek. Technologičtí giganti přinášejí technologické novinky každý den, které mohou být použity na zlepšení našich životů nebo na likvidaci naší svobody a soukromí. Již nyní se bývalý šéf NSA a CIA vychloubal, že „zabíjíme lidi na základě metadat.“ S chytrými městy poskytujícími nepředstavitelné množství dat úřadům mohou jejich obyvatelé očekávat pokračování bezpráví a jeho zrychlování, pokud se nic nezmění.

Samozřejmě, „chytré“ technologie jsou již všudypřítomné. Od takzvaných chytrých telefonů, které fungují jako přenosná špionážní zařízení, až po chytré měřiče spotřeby vody a elektřiny. Chytré televizory nyní špehují své uživatele také. Stejně tak školy. Podle novinových zpráv dochází v Londýně k tomu, že údaje posbírané z kamer v ulicích jsou propojeny vládními seznamy jmen lidí, kteří neplatí pokuty za dopravní přestupky, což je umožňuje najít a potrestat. Úřady v Amsterodamu, Barceloně, Stockholmu a dalších městech se otevřeně a pilně snaží, aby jejich města byla „chytrá“. V Jižní Koreji a Spojených arabských emirátech se plně „chytrá“ města projektují a budují od základů.

S nyní velmi pokročilým softwarem na rozpoznávání obličejů a miliardami lidí po celém světě, kteří vkládají svá data a obrázky online na sociální sítě, vytvořila příruční „chytrá“ technologie potenciální nástroje totality daleko za čímkoliv, co si mohl představovat George Orwell ve svých nejhorších nočních můrách. Už před pár lety se začaly do amerických měst valit tzv. „intelistreets“ (chytré ulice) s pouličním osvětlením, které zdvojnásobuje možnosti velkého bratra nasloucháním rozhovorů pomocí mikrofonů. Celá chytrá města jsou dalším logickým krokem a vlády budou dělat všechno pro to, aby je propagovala jako pokrok při rušení hotovosti a připojování všeho on-line.

Například během poslední návštěvy Indie Obama slíbil okolo 4 milliard USD od amerických daňových poplatníků v „investicích a půjčkách“ pro pomoc indickým úřadům v budování infrastruktury včetně 2 milliard pro vládu na budování „chytrých měst“. Ve svém veřejném projevu Obama řekl, že Amerika staví na konceptu „inteligentních měst“ spojenými s programy „udržitelnosti“, jako je Agenda 21 a že pomůže indické vládě s investicemi do jejich stavby. Pro začátek bude 100 indických měst budována jako „chytrá“.

„Jsme připraveni se k vám připojit při budování infrastruktury…. silnic, letišť, přístavů a rychlovlaků pro rozvoj Indie do budoucnosti,“ řekl Obama Indům bez toho, aby alespoň naznačil, kde chce vzít dluhy prolezlá federální vláda na to prostředky. „Jsme připraveni pomoc navrhnout inteligentní města“ Kritici režimu ze všech oblastí zdůrazňují, že vláda USA se již topí v dluhu a celý koncept „udržitelnosti“ za radikálními „chytrými městy“ reprezentuje hlavní hrozbu pro svobodu, ekonomiku atd.

Přibližně ve stejnou dobu se zbohatlík na „udržitelnosti“ Al Gore spojil s mexickým prezidentem Felie Calderónem a Světovém ekonomickém fóru a požadoval, aby byla všechna města po celém světě převedena na „chytrá“. A to za pouhých 90 biliónů dolarů (pro začátek). Dva globalističtí bojovníci proti oxidu uhličitému vysvětlili, že každé „chytré“ město na světě by mohlo být mnohem hustěji zabydleno. Občané by v nich byli nahuštěni jako sardinky a proto také snadněji ovladatelní.

Podle vize Gorea a Calderóna by měla být osobní doprava, jako např. automobily, vyřazena z chytrých měst budoucnosti a lidé by se měli více přesunovat pomocí vlastních sil. Ironické je, že v Davosu se sletělo možná 1700 soukromých tryskáčů a jeho účastníci hovořili o nových způsobech jak redukovat emise CO2 u té masy „špinavců“ v jejich „chytrých“ městech, do kterých budou lidé zahnáni často s puškou u hlavy. Pochopitelně, že plán nahnat lidi do hustých měst není nový a je naplňován pomocí Agendy 21 od OSA a dalších plánů po více než dvě desetiletí. OSN prosazuje „chytrá“ města alespoň od r. 2009, když předseda OSN Ban Ki Moon vyzval k „lepšímu a spravedlivějšímu plánování měst“ a „novým nápadům v chytrých městech po celém světě“, které povedou k „udržitelné urbanizaci.“

Údajné výhody propojení ekosystému a technologií shromažďování dat jako např. lepší řízení dopravy, chytání zločinců a menší uhlíková stopa jsou proklamovány ze všech stran těmi, kdo chtějí prosadit tuto agendu – vládami, korporacemi, futuristy a dalšími. Korporace budou taktéž moci využít obrovské množství dat k výrobě pro individuálního zákazníka. Temnější stránka tohoto posunu k vyzvídání všeho, všude a o všech byla nicméně široce vytlačena z veřejné diskuze – nemluvě o nebezpečí kombinování všech těchto možností s rozvíjející se „umělou inteligencí“.

V nedávném článku pro Wall Street Journal poskytl Mike Weston, generální ředitel poradenské firmy Profusion zabývající se vědou o datech, děsivý pohled na obrovskou moc, kterou budou mít budoucí vládci těchto orwellovských měst. „V plně inteligentních městech lze sledovat pohyb každé jednotlivé věci a jednotlivce“. Weston upozornil, že vlády a správy měst od Bostonu po Peking utrácejí za tímto účelem miliardy od daňových poplatníků. „Data odhalí o každém, kde pracuje, čím dojíždí, nákupní zvyklosti, místa, která navštěvuje a vztahy k ostatním lidem.“

Zatímco se Weston široce zaměřuje na investiční příležitosti pro zpracovatele a obchodníky dat a etické otázky pro podnikatele, tak budou stejná data přístupná pro úřady k tvorbě nepředstavitelně podrobného profilu každého jednotlivce. „Na základě analýzy těchto informací bude možné zjistit nejen denní rutinu jednotlivce, ale i jeho preference, chování a emocionální stav, “ vysvětlil ředitel. „Soukromé společnosti by mohly o lidech vědět víc, než vědí sami o sobě.“ A samozřejmě k tomu mohou mít přístup jak vlády, tak hackerští špióni pracující pro Peking a zločinci ze soukromého sektoru.

Weston tvrdí, že „chytrá“ města „nemusí být tak Orwellovská, jak se zdá.“ To je pravda. Ale když se podíváme na historii vládního špehování jako NSA, KGB, Stasi, atd, pravděpodobnost, že města neskončí jako podle Orwella, je skoro nulová. S přibývající „chytrostí“ technologií a s očekávanými 2/3 lidstva žijícími ve městech v blízkých desetiletích, možnosti pro kontrolu a útlak lidstva dříve nepředstavitelným způsobem jsou téměř nekonečné. Vládci budou brzo schopni (pokud tomu tak již není) vědět o jednotlivcích, které ovládají, více, než vědí sami o sobě.

Samozřejmě, technologie sama o sobě není problém nebo hrozba. Ta přichází od totalitně smýšlejících vlád, globalistů, politiků, diktátorů a byrokratů dychtících dále utlačovat veřejnost a posilovat svou moc. Od OSN a Světové banky, přes Obamovu administrativu až po evropský super-stát plánují vlády přinést „chytrost“ do měst již v blízké budoucnosti. Na základě jejich dosavadních výsledků je však zřejmé, že „chytrá“ města jsou hloupý a nebezpečný nápad – obzvlášť pokud si ceníte svobodu a soukromí.

Zdroj. nwoo.org

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.