Písečné bouře po celém světě: záhada?
Od loňského prosince proběhly na různých místech světa nevídané prachové/pískové bouře. Obzvláště podivné jsou tam, kde zdroje prachu (pouště) jsou vzdáleny tisíce mil... (Pro nás konspiratoristy to záhada není: záměrně klimateroristy (= geoinženýry) vytvářený HAARPový zmatek, svádění jeho příčin na oteplování v důsledku lidské "uhlíkové" činností, za účelem prosazení geoinženýrských zákonů NWO...).
Tajemné prašné bouře se ženou světem. Experti jsou vyvedeni z míry množstvím „habúbů“, které způsobují chaos v dopravě a mění den v noc, tisíce mil od pouští
V tomto roce (2015) proběhla po celém světě řada prašných bouří (někdy s "rudým prachem"), které způsobily chaos v dopravě a zastínily slunce – ale experti nevědí, z jakého důvodu k nim dochází.
Tento týden proběhlo médii neuvěřitelné video, ukazující, jak neobvyklá prachová bouře, známá v arabštině jako „habúb“, udeřila v Bělorusku.
Video: Prachová bouře v Soligorsku, Bělorusko, 13. 4. 2015. Bouře byla údajně způsobena studenou frontou přicházejcí od ukrajinsko-běloruské hranice, jak řekla RT. (Poznámka Orgonet: Bělorusko je nejmíň 5 000 km od Sahary!!! Zato tam mají poměrně nový haarpový radar, viz)
Čína zažila již čtvrtou silnou prašnou bouři od začátku roku.
Dr. Steven Goldby z Nottingham University, geograf studující pohyby prachu a písku ovzduším, vysvětlil jev takto: "Prach vzniká ve zdrojích v severní Africe, je vtažen do severního proudění a může cestovat na dlouhé vzdálenosti, až do UK. Avšak tyto úkazy, které u nás zažíváme, jsou malé ve srovnání s těmi, které jsou blízko hlavním zdrojům prachu."
Video: Hrozivá písečná bouře 21. 2. 2015, Dubai:
Neobvykle silné písečné bouře proběhly od počátku r. 2015 i v Egyptě, Pákistánu, Iráku, Íránu, Izraeli, Palestině, kde ovlivnily leteckou dopravu.
Dr. Emilio Cuevas-Agulló, ředitel atmosférického výzkumu v Tenerife, řekl tisku, že situaci sledují pomocí satelitů již 5 - 10 let, ale je obtížné říci, zda počet bouří se skutečně všeobecně zvýšil, protože roste populace žijící v pouštních oblastech, kde je zvýšené riziko těchto bouří. Od r. 1970, kdy monitorujeme přechod prachu ze Sahary přes Atlantik, jsou velké meziroční odchylky i odchylky mezi dekádami.
Studie NASA říká, že "asi polovina prachu v dnešní atmosféře může být důsledkem změn životního prostředí v důsledku lidské aktivity, včetně zemědělství, příliš intenzívního pastevectví a kácení lesů."
Komentáře: