Vědci zjistili, kde mohou žít mimozemšťané
Odborníci z univerzity v Yale tvrdí, že mimozemšťané jsou nám mnohem blíž, než jsme si až dosud mysleli.
Žijí totiž doslova pod našima nohama. Obývají hloubku 19 km pod zemským povrchem v nehostinném prostředí vyznačujícím se extrémními teplotami a mimořádně vysokým tlakem.
V posledních letech hledají vědci mimozemský život nejen ve vesmíru, ale i v hlubinách naší planety. K přesvědčení, že právě zde by mohly žít mimozemské organismy, je vedl nedávný objev. V aragonitových horninách nalezených na pobřeží Lopez Island v americkém státě Washington byly zjištěny zvláštní izotopy uhlíku. Vědci z Yale jsou přesvědčeni, že tyto minerály vznikly působením kapaliny bohaté na metan organického původu, kterou produkují cizí organismy ukryté v hlubinách naší Země. Toto prostředí je pro ně mimořádně příznivé, protože je chrání před nepřátelskými podmínkami, které – z jejich hlediska – na naší planetě panují.
Odborníci z univerzity v Berkeley chtějí hledat mimozemšťany tradičně ve vesmíru. Budou pátrat po jejich signálech ve vzdálenosti do 20 světelných let od Země. K vytipovaným vesmírným objektům pak vyšlou zvláštní elektronické poselství. To zatím ale nebylo sestaveno. Proto se dá předpokládat, že důkazy o případném mimozemském životě kypícím přímo pod zemským povrchem, budou k dispozici mnohem dříve.
Komentáře: