Nové záhadné geoglyfy objeveny v Peru

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 6867

V poušti Nazca byly nalezeny dosud nepovšimnuté geoglyfy. Objevil je pilot a výzkumník Eduardo Herrán Gómez de la Torre, který letěl nad kopci u údolí El Ingenio Valley a Pampas de Jumana v pouštni Nazca. Geoglyfy odhalila nedávná písečná bouře.

Největší geoglyf, jenž je okolo 60 metrů dlouhý, se zdá mít tvar hada, zatímco jiné ukazují ptáka, některé taky lamu a podobně.

Badatelé věří, že tyto nově objevené geoglyfy byly vytvořeny během období civilizací Nazca a Paracas, což se ale ještě musí potvrdit, píše peruánské zpravodajství El Comerico.

Obrazce stále zůstávají záhadou. Původní byly nalezeny již v roce 1935 a určilo se, že byly stvořeny před 1500 až 2000 lety. 450kilometrový okruh v této peruánské poušti znázorňuje zvířata, fiktivní bytosti, rostliny a geometrické tvary.

Obrovské geoglyfy se nacházejí i v Egyptě, na Maltě, ve Spojených státech (Mississippi a Kalifornie), v Chile, v Bolívii a v dalších zemích.

Existuje celá řada teorií, jak geoglyfy vznikly, ale nikdo přesvědčivě nevysvětlil, kdo je vytvářel a za jakým účelem. Některé verze navrhují, že geoglyfy v Nazce slouží jako přistávací plochy mimozemských návštěvníků, jiní zase tvrdí, že se jedná o kalendář, vytvořený prastarou civilizací Nazca a také prý sloužily k rituálním účelům, čemuž nahrává fakt, že struktury vznikly mezi lety 200 až 600 n.l.

Nicméně je stále nejisté, které vysvětlení je pravdivé. Pokud se chcete o alternativních verzích dozvědět více, podívejte se na video níže.

Nikde není tak silný důkaz, že existovaly technologicky vyspělé kultury už v dávné minulosti, a v mnohých případech může poukazovat na možný vliv z mimozemského prostředí, jenž tvaroval lidskou historii. Toto je úžasný příběh prastarých obrazců Nazca v Peru. Nejlepší pohled skýtá ptačí perspektiva, piktogramy a další formace se roztahují na míle daleko a vzdorují vysvětlení metody, kterou byly vytvořeny.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.