Hyperloop: Revoluce v cestování na vzduchovém polštáři?

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 4155

Miliardář Elon Musk chce vybudovat v budoucnu tranzitní trubici mezi San Franciscem a Los Angeles v americké Kalifornii.

Každých 30 sekund se jedna z kapslí zavede do trubice, jejíž druhý konec je vzdálen 610 kilometrů. Netrvá více než 30 minut, dokud elektronický hlas oznámí: "Konec cesty, můžete si vystoupit".

Známý vizionář stojící za projekty elektroaut Tesla a kosmickou firmou SpaceX věří, že takový projekt by mohl lidem ušetřit množství času a peněz.

Myslí si, že díky solární energii, o kterou v zemi není nouze, by lístek pro osobní přepravu z jednoho konce na druhý nestál více než 20 dolarů.

Všechno má promyšlené. Přepravní trubice bude využívat pozemky, které byly v minulosti vypořádány pro dálnici z města do města a tobolky se v jejím ideálním vnitřním prostředí budou pohybovat rychlostí 1200 kilometrů za hodinu. Samotné nastupování a nakládání zboží může v konečném důsledku trvat více než cesta.

Elon Musk má však již své zkušenosti s vesmírným programem SpaceX. Jakmile se mu uvolní čas, chystá se vytvořit prototyp nového způsobu přepravy, aby navrhl řešení pro všechny metropole, které od sebe nejsou příliš vzdáleny.

Nový způsob přepravy by podle Muska mohl podstatně ulehčit silniční a železniční infrastrukturu a zajistit rychlou přepravu lidí a zboží za nízké ceny. Stal by se alternativou k letecké přepravě na krátké vzdálenosti.

Nápad popsaný v PDF dokumentu kombinuje technologii vzduchového polštáře a pohonu pomocí magnetického lineárního urychlovače.

Současné magnetické rychlovlaky dosahují rychlosti okolo 500 kilometrů za hodinu, což je méně než polovina z toho, co by měl nabídnout v budoucnu Hyperloop.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.