Top 10 znamení, které odhalují paniku v systému světového bankovnictví

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 5397

Nechceme Vám způsobit zbytečný stres nebo strach, ale bylo by rozumné věnovat pozornost řadě neobvyklým novinovým zprávám v poslední době vycházející z bankovního světa. Nezávisle posuzováno, každá událost by mohla být poměrně nevýznamná.

Nicméně, když se to posuzuje společně, tak tyto události malují velmi zoufalé varování pro bezpečnost bankovních vkladů. Samozřejmě, že takové varování nepřijde od většiny mainstreomových médií. To je třeba očekávat.

Úkolem mainstreomových médií je vždy zamlžit jakékoliv nebezpečné zprávy, které by mohly vyděsit investory nebo vkladatele. Koneckonců, cílem světového bankovního systému/kartelu je udržet vkladatele a investory uvolněné a pasivní do úplného zhroucení jejich nevyhnutelného postavení.

Zde je časová osa těchto velmi znepokojujících bankovních událostí, k nimž došlo od loňského podzimu:

1.) 3. října 2013: Americké banky se obávají defaultu z velkého odlivu hotovosti. Financial Times oznámil, že dvě z největších bank v zemi zavádí “hrací knihu” jako příprava pro případnou bankovní paniku. Řídící prcovník oznámil, že jeho banka vydala 20 - 30 % více peněz v hotovosti než je obvyklé, zatímco zpanikaření zákazníci se snaží masově vybrat svou hotovost.

2.) 12. října 2013: Technický problém, který vyřadil výdajové limity na potravinové lístky, způsobil bizarní nákupní šílenství v obchodech Walmart v Louisianě.

3.) 2. - 8. listopadu 2013: Údajná počítačová závada způsobila vypnutí bankomatů a internetového bankovnictví v masovém měřítku. K hlavním odstávkám on-line bankovnictví došlo v Alabamě, Arizoně a Kalifornii a postihla takové banky jako je Wells Fargo, Bank of America, Compass, Chase Fairwinds Credit Union , American Express a další. Pokladníci měli údajně také problém s kontrolou hotovosti a přepočítáváním bankovek. Na internetu se šířily zvěsti, že toto dočasné odstavení bank je jako beta testování pro případ budoucích uzávěrek z důvodu bankovních prázdnin.

4.) 17. listopadu 2013: JP Morgan Chase zastavila mezinárodní bankovní převody z USA pro mnohé malé a střední podniky. Rovněž, Chase upozornil své malé firemní zákazníky, že celková peněžní činnost (součet hotovostních vkladů a výběrů učiněných v pobočkách a bankomatech, včetně peněžních poukázek a šeků) je tímto omezena na celkem 50.000 dolarů na jednoho firemního zákazníka za fakturační cyklus.

5.) 16. ledna 2014: Zprávy z Hong Kongu naznačují další skandál HSBC: $ 80 miliardový kapitálový deficit. Asijská společnost zaměřená na soudní vyšetřování se sídlem v Hong Kongu vydala “obchodní doporučení” HSBC kvůli pochybným aktivům v rozvaze. Podle šetření HSBC měla mezi $ 63,6 miliardami - $ 92,3 miliardami pochybných aktiv v rozvaze - od rezerv na ztrátové úvěry a naběhlé úroky k odloženým daním.

6.) 24. ledna 2014: HSBC ukládá omezení na výběry hotovosti v Británii. Zprávy se šířily tak rychle, že hotovostní výběry britských klientů banky HSBC byly tak nízké jako je 3000 liber. HSBC připustila, že neinformovala své klienty o náhlé změně politiky. HSBC úředníci zdánlivě naznačují, že jde pouze o ochranu jejich klientů.

7.) Čínské bankovní problémy se rychle stupňují. Pekingská ICBC, největší světová banka podle aktiv, oznámila, že nebude mít plnou odpovědnost za svěřenecký investiční ekvivalent 500 milionů amerických dolarů, který může zkrachovat. ICBC, jedna ze čtyř velkých čínských bank, může být spojena s nesplácením úvěrů, které jsou velmi podobné typu v případě krize Lehman Brothers v roce 2007.Ve skutečnosti to může být jen špička ledovce, která má šanci svrhnout celý čínský bankovní svět. Tento investiční fond ICBC je ve skutečnosti jedním z obrovského množství úvěrů, které zahrnují tajný čínský stínový bankovní systém. Odhaduje se, že celkový dluh ze stínového bankovnictví v Číně je více než 4,7 bilionů dolarů, což je ohromující údaj pro jakýkoliv trh, na tož pro jeden neregulovaný. Předpokládá se, že většina z tohoto tajného systému půjčování se týká vysoce rizikových úvěrů, které znamenají silnou možnost defaultu. Jakékoliv zásadní selhání na tomto trhu může mít katastrofální výsledky nejen pro trhy v Číně, ale pro všechny typy trhů na celém světě.

8.) 28. ledna 2014: Jeden z nejlepších ruských dvě stě věřitelů “My Bank” oznamuje týdenní úplný zákaz na výběr hotovosti. Údajný důvod, proč je klientům zamezeno výběru, je kvůli klientům, kteří tak chtějí opustit klesající rubl výměnou za jiné měny.

9.) 17. února 2014: Chase ukládá nové kapitálové kontroly na vklady v hotovosti. Chase upozornil klienty, že nyní musí předložit platný průkaz totožnosti při jakémkoliv vkladu hotovosti a že banka bude nyní přijímat pouze hotovostní vklady na vlastní účet klienta. Od 1. února 2014 klienti Chase budou muset předložit své ID pro vklad hotovosti na svůj účet, zatímco celkový zákaz vkladu hotovosti na účet jiného klienta bude platit od 3. března 2014.Někteří analytici spekulovali, že tato opatření jsou známkou toho, že banky se připravují na ekonomické otřesy a možné runy na banky.

10.) 20. února 2014: Royal Bank of SCotland oznámila propuštění 30.000 zaměstnanců v nadcházejících měsících. Financial Times oznámil, že britský největší státní věřitel bude omezovat svou pracovní sílu o 30.000 lidí a také dojde na propouštění desítek zaměstnanců z 38 zemí, ve kterých působí. Tento krok důrazně podporuje britský premiér David Cameron, který je nepochybně znepokojen předluženosti banky na mimo britských trzích.

Otázkou je, proč by kterýkoliv rozumný člověk chtěl riskovat své těžce vydělané peníze v některé z dnešních bankovních institucí, zejména jsou-li vypláceny směšně nízké výnosy, které jsou výrazně nižší než je skutečná míra inflace. Z našeho pohledu je další bankovní kolaps typu Lehman Brothers nebo Islandu, či konfiskace na Kypru na cestě. Opravdu chcete svěřit své těžce vydělané peníze těmto zcela nezodpovědným institucím? Pokud ne, zvažte jinou alternativu jako je investice do drahých kovů.

Drahé kovy by měly sloužit jako pojistka proti extrémním krizím, a proto je má smysl držet jen ve fyzické podobě doma. Když padla banka Lehman Brothers, všichni klienti chtěli nakoupit zlato. Je ale potřeba si uvědomit, že nemá smysl nakupovat zlaté ETF nebo zlato uskladněné v bance. Zlato by mělo fungovat jako ochrana proti velkým krizím, kdy se zhroutí systém. A v tomto případě má smysl vlastnit jen fyzické zlato doma. V bance vám bude k ničemu, protože banka v okamžiku kolapsu může zavřít, viz. již zmiňovaný Kypr a vyhlášené bankovní prázdniny.

[zdroj]

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.