Přes 100 tun vody proniklo ven z nádrže v atomové elektrárně Fukušima 1
Sto tun vysoko radioaktivní vody proniklo přes odpadní žlab jedné z nádrží na vodu, která se používala pro chlazení poškozených reaktorů atomové elektrárny Fukušima 1. Obsah izotopů s beta-zářením činí 230 milionů becquerelů na jeden litr.
Jednou z příčin incidentu mohla být skutečnost, že nádrž byla naplněna radioaktivní vodou až po okraj. K únikům radioaktivní vody z nádrží havarované atomové elektrárny dochází od loňského srpna. Problém radioaktivní vody, která se neustále akumuluje, je jedním z nejpalčivějších ve Fukušimě 1.
Spodní vody Fukušimy 1 jsou zamořeny
Nejvyšší z dosud zaregistrovaných úrovní obsahu radioaktivního cesia byla zaznamenána ve spodních vodách v havarované japonské atomové elektrárně Fukušima 1, oznámila společnost TEPCO.
Obsah částic cesia ve vzorkách spodních vod z nového vrtu u budovy druhého energetického bloku překročuje normu několik tisíckrát.
Odborníkům TEPCO se nedaří úplně vyřešit problém úniku radioaktivní vody na stanici, a nedávno bylo oznámeno, že většina měření úrovně radiace vody vytékající z atomové elektrárny byla mnohonásobně snížena. Společnost to vysvětlila poruchami měřících přístrojů.
Komentáře: