FOTO: Jak by vypadal svět, kdybychom viděli Wi-Fi?

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 26339

Americký umělec Nickolay Lamm se rozhodl přiblížit obraz, jaký by se nám všem naskytl, kdybychom byli schopni pouhým okem odpozorovat Wi-Fi. Projekt zpracoval v hlavním městě USA odkud pocházejí snímky, které dokreslil barevnými čarami, vlnami, korespondujícími s fungováním Wi-Fi. Ruku k dílu dokonce přidali i lidé z NASA.

"Přesto, že Wi-Fi používáme velmi často, jen málokdo se někdy zamyslí nad tím, jak by to vypadalo, kdybychom všechny vlny mohli také vidět.

Touto prací jsem chtěl i já vzdát hold těm, kteří pro běžné uživatele vymysleli věci, jaké mnozí považují za samozřejmost, ale opak je pravdou," vysvětlil Lamm.

Jeho barevné momentky z Washingtonu by dokonce měly posloužit i jako pomůcka pro studenty.

"Využil jsem červenou, oranžovou, žlutou a další fotky jako dílčí kanály tvořící celkový signál. Klasické Wi-Fi pole jsou kulovitého případně elipsovitého tvaru a mají rozsah 20 až 30 metrů," dodává Lamm.

Vzdálenost mezi Wi-Fi vlnami je kratší než v případě rádiových vln, ale delší, než je mezi mikrovlnami. To je podle Lamma klíčem k tomu, že Wi-Fi pásmo není rušeno jinými signály.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.