Použily USA proti Srbsku klimatickou zbraň?
Jakmile dnes zasáhne jakoukoli část zeměkoule nějaká živelná pohroma, okamžitě se objeví verze, že se jedná o intriky Spojených států.
A za tím následují rozsáhlé úvahy o globálním projektu HAARP, který byl podle oficiální verze vyvinut za účelem zkoumání podnebí na naší planetě, ve skutečnosti je ale údajně klimatickou a psychotronickou zbraní nevídané síly. A už tu máme další informaci: USA se snažily změnit podnebí v Srbsku tím, že chtěly snížit teplotu až na arktickou, tento experiment ale naštěstí zkrachoval.
Měl ale vedlejší účinky – chladné počasí přinesl na území samotných Spojených států. V srbských médiích se o tom psalo natolik zevrubně, že Hlas Ruska požádal o komentáře přední ruské odborníky.
Mínění doktora vojenských věd Konstantina Sivkova:
V podstatě je to věc docela reálná. Nad určitým regionem se skutečně dá vyvolat déšť, když nad ním budou rozptýleny určité směsi, aerosolové sloučeniny. Nebo naopak – nad Moskvou a Moskevskou oblastí dokážou „udělat“ v době hromadných akcí a slavností hezké počasí, a nejsou s tím žádné problémy. V místě bojových akcí se rovněž dají podnikat podobné kroky, aby bylo zajištěno příznivé počasí.
Avšak ve strategickém rozsahu zatím nemůžeme pokládat HAARP za nějakou zbraň, protože předpovědět, jak bude HAARP ovlivňovat podnebí, je za současných podmínek dost problematické. Je tedy skutečně pravdivá hypotéza, že došlo k pokusu vyprovokovat supernízké teploty nad Srbskem a v důsledku toho nastalo chladné počasí v samotných Spojených státech? Konstantin Sivkov je přesvědčen:
To, co se může stát, se skutečně předpovědět nedá. A když k něčemu takovému dojde, ovlivní to počasí na velkých územích: na celém kontinentu nebo na jeho polovině. Takže mluvit o tom, že projekt HAARP byl zaměřen na Srbsko, to je naprostý nesmysl. HAARP v podstatě Srbsko nijak zasáhnout nemůže, je to totéž, jako bychom stříleli na vrabce z nějakého raketového zařízení.
Podle nejnovějších údajů byla realizace projektu HAARP na nějaký čas pozastavena právě proto, že jsou zatím nepochopitelné následky jeho působení.
Proč tedy bylo v době, kdy NATO bombardovalo Jugoslávii, na území jihovýchodní Evropy mimořádné krásné, jasné počasí? Mínění meteorologa Alexandra Golubeva:
Jsem praktik a věnuji se konkrétně předpovědím tří až devítidenním, maximálně měsíčním. A můj názor je proto naprosto jednoznačný. Když předpovídáme jasné počasí, dá se snadno předpovědět na poměrně dlouhou dobu. Obyčejně je to oblast tlakové výše nad velkým územím. A o tom, že je to záměrně naplánované, přičemž velice rozsáhlé působení na počasí, bych raději vůbec neuvažoval. Současná úroveň rozvoje vědy a technologií to prozatím neumožňuje.
Komentáře: