Rakušané nechápou, co se děje. Za poslední rok řešili 4750 případů sexuálního násilí!

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 9167

Čísla mluví jasně. Od počátku migrační krize v roce 2015 v Rakousku konstantně roste počet sexuálně motivovaných kriminálních deliktů. Za rok 2017 došlo k zatím nejvyššímu počtu napadení a co je obzvlášť znepokojivé – velká část z nich proběhla se zbraní v ruce.

...

Jak ukazují nejnovější statistiky trestné činnosti, bylo v roce 2014 v zemi zaznamenáno 3511 sexuálních zločinů, tedy o 739 méně než loni. V roce 2009 to bylo 2650. Dnes již ani v Rakousku neplatí dřívější politicky korektní doktrína, která odmítala dávat do souvislosti nárůst zločinnosti se zahraničními migranty.

„Od migrační vlny v roce 2015 došlo k masivnímu nárůstu sexuálních trestných činů. To je pro mě signál, že by bylo správné a důležité zpřísnit tresty,“ nechal se slyšet ministr vnitra Herbert Kickl pro Kronen Zeitung.

Zatímco v roce 2014 byl podíl cizinců na sexuálních zločinech prokázán v 917 případech, minulý rok to bylo 1585, tedy 33 %. Také došlo ke změně v etnickém prvenství, když před třemi lety násilí na ženách se sexuálním podtextem dominovali Turci.

V roce 2017 se nejčastěji ke znásilnění a dalším sexuálním deliktům uchylovali Afghánci (263), pomyslné druhé místo patří napůl Němcům a Rumunům (131), za nimi následují Srbové (115) a Turci (104).

Alarmující pro většinu Rakušanů je i rostoucí násilí pachatelů, kteří stále častěji sahají po zbraních, aby vyhlédnuté oběti vyděsili. Podle ministerstva vnitra obvykle používají nože a obušky, ale zaznamenány byly i útoky s pistolí.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.