Afričané obtěžovali dívky v Palermu. Netušili, že je přivítají Italové baseballovými pálkami...
Video, které znovu dorazilo do naší e-mailové schránky, se zdá být velmi autentické. Včetně detailního popisu, který události předcházel. V té souvislosti nás mimochodem napadla známá skladba Daniela Landy Půlnoční rock. Možná že si lidé z Palerma vzali z jedné části textu příklad.
K rychlému sledu událostí mělo dojít ve čtvrti Passo di Rigano před několika dny.
Video, které znovu dorazilo do naší e-mailové schránky, se zdá být velmi autentické. Včetně detailního popisu, který události předcházel. V té souvislosti nás mimochodem napadla známá skladba Daniela Landy Půlnoční rock. Možná že si lidé z Palerma vzali z jedné části textu příklad.
Oblast se nachází v Palermu, které je už dlouhé roky spojováno s mafií. A jak stojí u popisu videa, jehož autenticitu nelze ověřit jinak než opakovaným sledováním, místní bossové údajně Italy sami vyzbrojují, aby se migrantů zbavili.
V popisu krátkého záznamu se také dočteme, proč „ke rvačce“ za doprovodu policejních sirén vlastně došlo. Podle autora přišedší obyvatelé z jiných částí světa pravidelně obtěžují školní děti, jejichž věk nepřesáhl dvanáct let. To vše se má odehrávat rovněž v parku, kde si to Italové přišli zkrátka a jednoduše vyříkat. Ačkoli na záznamu neuvidíme jediný úder či nadávku, napětí je i přesto cítit. Ve chvíli, kdy se v záběru objevují mladíci s pálkami, z místa mizí lidé na kolech, ale také žena se šátkem na hlavě a její syn. Místo samo o sobě vypadá velice rozlehlé, neboť v dalších pasážích je vidět mnoho tváří, byť rozmazaných.
A obraz Itálie současnosti? Na to ParlamentnímListům.cz odpověděla bloggerka Monika Pilloni, která pečlivě monitoruje dění na moři a disponuje komplexními informacemi včetně toho, které neziskové organizace jsou provozovateli těchto „taxíků“, vydávaných za záchranná plavidla.
„Střediska pro žadatele o azyl jsou přeplněná tak, že dokonce minulý týden v Cona sami imigranti protestovali, aby jim tam už nikoho nepřidávali. Na nedostatek místa k ubytování migrantů bude reagovat prefektura rekvizicemi nebo dohodou s privátními osobami. Lidé se proti této mašinerii cítí tak bezmocně, že se budou pravděpodobně opakovat stále častěji případy jako ten ze soboty, kdy několik lidí ozbrojených holemi a koktejly Molotov zaútočili na hotel Eureka ve městě Vobarno v provincii Brescia poté, co se dozvěděli, že by tam měli být umístěni migranti. Další epizody použití násilí ve vytipovaných ubytovacích zařízeních se staly například na Sardinii: v Buddusò v listopadu 2016 někdo použil podomácku vyrobenou výbušninu na penzion pro agroturistiku nebo v Benátském kraji v květnu tohoto roku požár ve vile ve městě Montagnana. A další sabotáže se staly ještě před příjezdem imigrantů.“
Dodejme, že české ministerstvo vnitra navrhne poskytnout Evropské unii téměř 21 milionů korun na řešení přílivu uprchlíků z Libye a Itálii slibuje poslat na pomoc policisty. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) to napsal svému italskému protějšku Marcovi Minnitimu v dopise zveřejněném dnes na webu úřadu. Přerozdělování uprchlíků podle kvót ale české vnitro dále odmítá. Návrhy pomoci Itálii, která je přetížená migrační krizí, představila v úterý Evropská komise a pomoc dnes podpořili ministři vnitra zemí EU.
Chovanec v dopise uvedl, že navrhne české vládě uvolnit až 800 000 eur (v přepočtu zhruba 20,9 milionu korun) na podporu aktivit EU v Libyi, které mají vést ke snížení počtu uprchlíků mířících z Libye do Unie. Italskému ministrovi také sdělil, že je připraven vyslat na případnou Minnitiho žádost „početný kontingent policistů“, kteří by pomohli s vracením uprchlíků z Itálie.
Italský ministr vnitra Minniti v neděli vyzval evropské země, aby otevřely své přístavy lodím zachraňujícím migranty ve Středozemním moři, a ulevily tak Itálii. V rozhovoru s deníkem Il Messaggero dodal, že Itálie nyní kvůli uprchlíkům čelí „enormnímu tlaku“. Itálie je totiž momentálně hlavní vstupní branou migrantů do Evropy. Po loňském uzavření takzvané balkánské stezky se jich většina snaží na starý kontinent dostat od břehů severní Afriky přes Středozemní moře.
Velký ohlas v této souvislosti vyvolal také názor exministra obrany Alexandra Vondry. „Z toho, co jsem si teď četl, mám jisté pochybnosti o tom, jak chtějí řídit tu migraci a jak chtějí zrychlit azylové řízení. Já bych rozuměl trochu jinému jazyku. Třeba jak zastavit příliv uprchlíků z Afriky... Protože to je podle mého především ekonomická migrace,“ rozjel se Vondra na půdě ČT. „Itálie byla v minulosti mezi zeměmi, které podpořily zásah proti Kaddáfímu v Libyi a každá takováhle akce má určité následky. Takže pokud se bavíme o tom poslat jim peníze na to, aby se ti lidé udrželi v Libyi, tak je to v pořádku... Ale pokud si někdo myslí, že přílivem migrantů vyřeší naši populační krizi, to je podle mého sebevražda,“ pokračoval.
Podle oficiálních údajů ke břehům Itálie dorazilo za tři dny na počátku července přibližně deset tisíc nových migrantů.
Zdroj: 1
Komentáře: