Dávejte si pozor, co si přejete. Rusko je připraveno na válku

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 9849

Když se ministři zahraničí všech 28 členských zemí NATO setkali v Bruselu na dvoudenním summitu, byla mocná vojenská síla Černá Hora povolána jako nový člen.

Celosvětový Robocop NATO jednal dle očekávání o Afghánistánu (válka, kterou NATO potupně prohrálo), o Iráku (válka, kterou Pentagon potupně prohrál), Libyi (národ, který vlivem NATO zkrachoval a je devastován peklem domobrany) a Sýrii (to je národ, kam by chtělo NATO vtrhnout přes Turecko; je tam již peklo domobrany.)

Afghánci se musí nyní spolehnout na to, že mise NATO „Rozhodná podpora“ plus „finanční podpora pro afghánské ozbrojené síly“ konečně zajistí úspěch Operace Trvalá svoboda jednou pro vždy.

Libyjci se musí nyní znovu spolehnout na to – jak pronesla figurka v podobě Generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga – že „bychom měli být připraveni podpořit novou vládu Národní jednoty v Libyi“.

A pak je tu třešnička na dortu NATO, popisována jako „opatření proti Rusku“.

Stoltenberg to dle očekávání potvrdil, když řekl: „Již jsme se rozhodli posílit naši přítomnost ve východní části naší aliance. Naši vojenští plánovači předložili návrhy na umístění několika praporů v různých zemích v tomto regionu. Žádné rozhodnutí dosud nepadlo o počtech a lokalitách.“

Tyto malé „samostatné prapory“ nezpůsobí žádnému ruskému plánovači noční můru. Skutečné „opatření“ je zavedení systému Aegis Ashore (tj. americký integrovaný systém protivzdušné obrany, pozn. překl.) na rumunském území v minulém týdnu a kromě toho zavedení dalšího v roce 2018 v Polsku. Moskva se k tomu vehementně stavěla opozičně již od roku 2000. Argument NATO, že Aegis představuje ochranu proti „hrozbě“ balistických raket z Íránu, by neobstál ani jako hra v mateřské školce.

Každý ruský vojenský plánovač ví, že Aegis není obranný systém. Tato hra se stává vážnou – stejně jako v případě přemístění americké jaderné kapacity do východní Evropy. Není divu, že ruský prezident Vladimir Putin musel dát jasně najevo, že Rusko bude „adekvátně“ reagovat na jakoukoliv hrozbu své bezpečnosti.

Jak se dalo předpokládat, celá studená válka 2.0 se vymkla kontrole, všechno je opět nanovo.

Zatímco bývalý zástupce velitele NATO šel na to balisticky, moudřejší hlavy si položily otázku, zda Moskva, dříve či později, nebude mít dost těchto vylomenin a nepřipraví se na válku.

Ten neschopný systém Patriot

Může být předloženo, že politický washingtonský establishment – stejně jako neokonzervativci a neoliberalisté – nechce skutečnou válku s Ruskem. To, co chtějí, kromě čerpání více hotovosti pro Pentagon, je zvýšit své požadavky na tak vysokou úroveň, že Moskva ustoupí – na základě analýzy racionálních nákladů. Doposud ceny ropy budou nevyhnutelně vzrůstat ke konci roku 2016 – a podle tohoto scénáře bude Washington ztrátový. Takže můžeme být svědky navýšení úrokových sazeb ze strany FEDu (odkud putují všechny peníze na Wall Street), který se snaží zvrátit situaci.

Srovnávat současné rozšiřování NATO s hromaděním vojenských sil před 2. světovou válkou, nebo když NATO bylo v opozici proti Varšavské smlouvě, je amatérské. Podle izraelských obranných sil (IDF) jsou protiraketový systém (THAAD) a rakety Patriot bezcenné. To je důvod, proč se je snažili vylepšit pomocí Iron Dome (tj. izraelský mobilní systém protivzdušné obrany, pozn. překl.).

Zatím jsou tyto nové armádní „prapory“ NATO bezvýznamné. Podle neokonzervativce Ashe Cartera pokračuje skrytá snaha Pentagonu tlačit na to, aby Rusko bylo stále více zataženo do Sýrie a na Ukrajinu (jako kdyby Moskva byla vlastně zapojena nebo chtěla být zapojena do ukrajinské šlamastyky); chytit Rusko do pasti proxy válek; a nechat Rusko ekonomicky vykrvácet, zatímco dojde k ochromení příjmů z velkého množství ropy a zemního plynu, které plynou pro Rusko.

Rusko nechce – a nepotřebuje – válku. Přesto se „ruská agrese“ v tomto příběhu nikdy nezastaví. Proto je vždy poučné vrátit se ke studii RAND Corporation (tj. americká výzkumná instituce, pozn. překl.), která zkoumala, co by se stalo, kdyby k válce skutečně došlo. RAND Corporation dospěla k „jednoznačnému“ závěru po sérii válečných her v roce 2015 – Rusko by mohlo přemoci NATO za pouhých 60 hodin, ne-li ještě za kratší dobu, kdyby mělo dojít na evropské půdě ke skutečné válce.

Rand Corporation je v podstatě předsunutá základna CIA – čili propagandistická mašinérie. Přesto to není propaganda uvést, že pobaltské státy a Ukrajina by zcela padly do rukou ruské armády v době kratší, než tři dny. Avšak názor, že by další vzdušné síly NATO a těžce obrněné bojové divize způsobily nějaký podstatný rozdíl, mylný.

Systém Aegis mění hru v tom smyslu, že se celý systém kvalifikuje jako odpalovací plocha pro americkou protiraketovou obranu. Zvažte, že americké rakety s minimální dobou letu kolem 30 minut, jsou kousek od Moskvy. To je potvrzená hrozba pro ruský národ. Ruská armáda je také “jednoznačná“ – pokud se zjistí, že se NATO (prostřednictvím Pentagonu) chystá udělat něco nezvyklého či podivného, budou existovat důvody pro preventivní úder mobilních raketových systémů Iskander-M v Kaliningradské oblasti – vedoucí ke zničení amerických raket aktivovanými, přesnými zbraněmi.

Mezitím má Moskva v Sýrii ohromující úspěch – samozřejmě, že to zdaleka ještě není u konce. Takže to, co zbylo pro Pentagon (prostřednictvím NATO, se v podstatě dá přirovnat k zastrašující taktické karetní hře. Vědí, že Rusko je připraveno na válku – určitě mnohem lépe, než NATO. Vědí, že ani Putin, ani ruská armáda neustoupí kvůli jejich „dětinskému“ šíření poplašných zpráv. Pokud jde o příliš smířlivý tón ze strany Kremlu vůči Washingtonu, může se všechno brzy změnit.

Pozdravte moje S-500

Ruská armáda se chystá testovat první prototypy leteckého a raketového obranného systému S-500 Prometey, známého také jako 55R6M Triumfator M, který je schopný zničit mezikontinentální balistické střely (ICBM), nadzvukové řízené střely s plochou dráhou doletu a letadla s větší rychlostí než Mach 5; a je také schopný detekovat a zároveň napadat až deset balistických raketových hlavic na vzdálenost 1300 km. To znamená, že S-500 může zničit balistické střely ještě předtím, než jejich hlavice znovu vstoupí do atmosféry.

Obr.1: Nadzvuková řízená střela „Zirkon“ ruského námořnictva „pravděpodobně“ půjde do výroby již v roce 2018

Takže v případě opatrného našlapování NATO by podle instituce RAND systém S-500 úplně odstranil veškeré letecké síly NATO kolem Pobaltských států – zatímco moderní protitanková řízená střela Kornet by zničila všechna obrněná vozidla NATO. A to dokonce ani nemluvíme o peklu konvenčních zbraní.

Jestliže tlak bude tak velký, že dojde k nukleárnímu „popostrčení“, protiletadlový raketový systém S-400, a zvláště S-500, bude blokovat všechny příchozí americké mezikontinentální balistické rakety (ICBM), řízené střely s plochou dráhou doletu a tajné letouny. Útočné bezpilotní letouny budou blokovány obranými bezpilotními letouny. S-500 prakticky odsoudí tyto tajné, bojové letouny, jako jsou F-22, F-35 a B-2, do šrotu.

Podstatné je, že Rusko – z hlediska vývoje nadzvukových raketových střel – je asi čtyři generace před USA, měříme-li to vývojem systémů S-300, S-400 a S-500. Jako pracovní hypotézu bychom mohli popsat další systém, který je již na rýsovacích prknech – a to S-600. Americké armádě by trvalo nejméně deset let vyvinout a zavést nový zbraňový systém, který by z vojenského hlediska představoval jednu generaci. Každý plánovač Pentagonu, který si zaslouží svoji penzi, by to měl vědět.

Ruské a čínské rakety jsou již schopné vyřadit satelitní naváděcí systémy pro americké jaderné mezikontinentální balistické rakety ICBM a řízené střely s plochou dráhou doletu. Mohly by také vyřadit výstrahu včasného varování, kterou by daly satelitní konstelace. Čas letu ruských nadzvukových, mezikontinentálních balistických raket ICBM, které by byly např. vypuštěny z ruské jaderné ponorky a směřovaly by na východní pobřeží Spojených států, by trval méně než 20 minut. Takže systém včasného varování je naprosto zásadní. Nepočítejte s tím, že by neschopné americké protiraketové systémy THAAD a Patriot splnily svůj úkol. Ještě jednou, ruská nadzvuková technologie již prokázala, že celý systém protiraketové obrany v USA i v Evropě je zcela zastaralý a překonaný.

Tak proč má Moskva takové obavy z toho, že Pentagon umístil integrovaný systém protivzdušné obrany Aegis tak blízko k ruským hranicím? Důvěryhodná odpověď je, že Moskva se vždy obává toho, že by americký vojenský průmyslový komplex mohl vyvinout nějaké opravdu účinné protiraketové řízené střely, i když jsou nyní asi čtyři generace pozadu.

Zároveň pentagonští plánovači mají velké důvody k znepokojení na základě toho, co již vědí, nebo je jim naznačováno. Zároveň ruská armáda – opravdu typicky asijským způsobem – nikdy odhaluje všechny svoje karty. Je třeba stále znovu a znovu zdůrazňovat klíčový fakt této záležitosti – S-500 je neproniknutelný a umožní Rusku, poprvé v historii, zahájit první úder jaderného útoku, pokud se někdy rozhodne tak učinit, a být odolné vůči odvetnému úderu.

Zbytek je nepodstatné blábolení. Přesto však lze očekávat, že oficiální příběh Pentagonu/NATO zůstane úplně stejný. Koneckonců, celý vojenský průmyslový komplex je jako hydra, pohlcující peněžní prostředky, a mocný nepřítel je nutností (falešný „kalifát“ Daeš, se nepočítá). Pravidla zastrašujícího příběhu zní, že Rusko musí pokorně akceptovat, že je obklopeno NATO. Rusku není dovolena žádná reakce. V každém případě bude jakákoli reakce označena jako „ruská agrese“. Pokud se bude Rusko hájit samo, bude to „prezentováno“ jako nepřijatelná provokace. A může to dokonce poskytnout záminku k preventivnímu útoku NATO proti Rusku.

Ať se nyní ti plánovači Pentagonu/NATO vrátí, dle očekávání, ke hře v jejich opulentní školce.

Zdroj: [1][2]

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.