Přečtěte si rozhovor s politikem, kterého obdivuje drtivá většina Evropanů. Všichni kromě pražské kavárny...

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 4462

Známý kritik islámu a šéf Strany pro svobodu Geert Wilders poskytl tuto sobotu rozhovor nizozemskému deníku De Limburger.

Vyjadřuje se kriticky k přistěhovalecké politice nizozemské vlády i k dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem o uprchlících. Tvrdí, že jeho strana je nyní připravena vládnout.

Hlavním tématem rozhovoru vedeného nizozemským publicistou Paulem van Gageldonkem byla migrační krize. Wilders se v úvodu rozhovoru pozastavoval nad tvrzením, že odpůrci přistěhovalecké politiky otevřených dveří polarizují společnost. „To samozřejmě není pravda. Tito lidé jsou si přece jenom vědomi, že společně s migranty si do naší země importujeme také naprosto odlišnou kulturu, která nás navíc nenávidí. My jsme přece neprovedli teroristické útoky v Paříži nebo Bruselu, ani jsme nezavraždili režiséra Van Gogha,“ konstatoval Wilders.

„Ne každý muslim je terorista, ale kupodivu každý terorista je muslim. Proč musím žít už jedenáct let pod ochranným dohledem policie? Pouze proto, že jsem před mnoha lety varoval před islamizací evropského kontinentu i naší země. Často mě nazývají rasistou a nikomu z nich nevadí, že jsem se stal terčem několika pokusů o atentát. Nikdo proti tomu nic neudělal. Následovalo jen přijetí dalších migrantů a další krvavé teroristické útoky. Přesto se vůbec nic neděje,“ podivuje se šéf Strany pro svobodu (PVV), která vévodí průzkumům veřejného mínění.

Wilders odmítá nařčení z toho, že by byl extremista. „Snažím se jen upozorňovat na nebezpečnou situaci, která se stále zhoršuje. Proto se ptám premiéra Rutteho, kolik lidí ještě bude muset zemřít, než se vláda odhodlá ke krokům, které by chránily obyvatele před radikálními muslimy. Máme přece morální povinnost starat se v prvé řadě o nizozemské obyvatelstvo. Jistěže by mělo být nějakým způsobem postaráno i o migranty, ale o to by se měla postarat především Saúdská Arábie a ostatní bohaté státy Perského zálivu.“

Právě zmíněná Saúdská Arábie a další země z muslimského světa mají podle Wilderse největší morální povinnost uprchlíkům pomoci. „Jsou to přece jejich lidé. Mají společnou kulturu i jazyk a v neposlední řadě je spojuje víra. Problém je navíc v tom, že z 99 % příchozí migranti do Nizozemska nejsou podle dublinské dohody skutečnými uprchlíky, protože již cestou k nám prošli mnoha bezpečnými zeměmi,“ zmínil Wilders s tím, že Institut pro imigraci a azyl, který provádí registraci žadatelů o azyl, není schopen odlišit skutečné pasy těchto lidí od falešných.

Import islámu do Nizozemska považuje Wilders za mimořádně nebezpečný. Poukazuje v této souvislosti na tzv. sexuální džihád, který byl praktikovaný v průběhu silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem. „Mnoho Nizozemců se ve světle neurvalého chování muslimů vůči ženám či jejich odporu vůči politickým karikaturám obává ztráty naší kultury a zvyklostí. Za krajně nebezpečné považuji i postoje tureckého prezidenta Erdogana, který podal žalobu na německého satirika Jana Böhmermanna, či jeho nemístné chování vůči naší novinářce Ebru Unan.“

Wilders vedle toho zmiňuje nenávistné e-maily plné výhrůžek, které denně dostává. „Toto přece do naší kultury nepatří. Svoboda je náš nejcennější poklad. Vše, co se snaží naši kulturu a zvyklosti omezovat, si žádnou svobodu nezaslouží,“ konstatuje Wilders a kritizuje „pomatené představy levicových intelektuálů“, kteří považují všechny kultury za rovnocenné. „Naše kultura je přece prokazatelně lepší. Nyní k nám přicházejí lidé, kteří považují za normální podříznout krk autorům karikatur Mohameda. Mají dokonce seznamy svých příštích obětí, na kterých figuruje i mé jméno.“

„Po každém teroristickém útoku slýcháme z úst politiků ujištění, že tento čin nemá nic společného s mírumilovným islámem. Úspěchy Donalda Trumpa, AfD v Německu, rakouských Svobodných, francouzské Národní fronty nebo naší nizozemské Strany pro svobodu však svědčí o tom, že lidé se začínají probouzet a chtějí změnu. Občané už nejsou ochotni se spokojit s tvrzením, že je vlastně všechno v pořádku a nic se neděje. Mainstreamoví politici si tuto demokratickou revoluci způsobili sami. Vypustili z láhve džina, kterého již nelze vrátit zpět.“

Vůdce Strany pro svobodu také ostře kritizoval dohodu Evropské unie s Tureckem a připomněl svůj odpor vůči jednání o přijetí Turecka do Evropské unie v roce 2004. „Sdělil jsem tehdy předsedovi frakce VVD van Aaretsenovi, že něco takového nesmíme dopustit. Ještě v tom samém roce jsem byl za své postoje ze strany vyhozen. Od té doby jsem svůj názor na Turecko nezměnil. Naopak se ukázalo, že jsem měl tehdy pravdu. Erdogan je nedůvěryhodný politik a islamo-fašista. Jeho režim nemá s demokracií nic společného. I když bude po jeho, stejně jednou otevře stavidla a my tu budeme mít desítky tisíc migrantů a v případě bezvízového styku 80 milionů Turků.“

Wilders dále v rozhovoru upozornil na to, že každý žadatel o azyl stojí daňové poplatníky v Nizozemsku 36 000 eur ročně. „Přitom ve stejnou dobu v rámci úsporného vládního programu omezujeme penze občanům, kteří si na ně celý život šetřili. Peníze jdou ve prospěch azylantů, kteří do státní poklady nikdy nepřispěli a ještě dlouho přispívat nebudou. Nizozemsko má mimo jiné 600 000 lidí bez práce. Máme je snad násilně odstranit a nahradit azylanty? Přítomnost migrantů má značně negativní dopad na soužití v naší společnosti. Je proto nejvyšší čas začít s deislamizací a zastavením přílivu dalších islamistů do země,“ tvrdí Wilders.

V závěru rozhovoru se šéf v současné době nejpopulárnější politické strany vyjádřil k možnosti sestavení vlády. „V minulosti se ostatní strany vždy vymezovaly vůči myšlence jít do vlády se Stranou pro svobodu. Tehdy měla naše strana 15 křesel v parlamentu, nyní je to však podle průzkumu 40 křesel. Bylo by tedy skutečně nefér a nedemokratické, kdyby naši sílu chtěly opět ignorovat. Musela by pak logicky následovat nenásilná revolta. Já totiž nemám v úmyslu vyrazit v tanku k sídlu premiéra Rutteho. Logickým vyústěním takového stavu by muselo být vypsání voleb, po kterých by šance na vládnutí PVV a jmenování Geerta Wilderse premiérem opět narostla.

Zdroj: eportal.cz

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.