Rusko odmítlo naši přátelskou ruku a dalo se na cestu válečnictví, proto musíme reagovat, varuje Breedlove
USA nedostatečně využívají technické prostředky rozvědky, zaměřené na prevenci před údajnou hrozbou ze strany Ruska. Washington by se měl zaměřit na „rostoucí vojenskou sílu Moskvy". Prohlásil to vrchní velitel NATO v Evropě generál Philip Breedlove v rozhovoru pro americké noviny The Wall Street Journal.
avkovská spirála napětí a zbrojení mezi USA, NATO a Ruskem je posilována „jestřáby“ typu Breedlova, kteří přidávají k tomuto nebezpečnému procesu kavkovskou bizardnost tvrzením, že „Rusko nepřijalo přátelskou ruku“ (tím, že se NATO natahuje až k hranicím Ruska a zaplétá do úvah o členství ve vojenské alianci také tradičně neutrální Švédsko a v poslední době i Finsko?).
Podle šéfa NATO v Evropě USA potřebují další technické zpravodajské nástroje, jako špionážní družice, které lze využít ke sledování pohybů vojsk a teroristických výcvikových táborů, ale zaměřit se především, jak řekl Breedlove, na „hrozby z Ruska".
„Vidíme, že Rusko nepřijalo přátelskou ruku, a dalo se na cestu válečnictví, což je důvod, proč musíme přepsat cíl, k němuž se ubíráme," uvedl Breedlove.
V případě války s Ruskem, NATO nejdříve udeří na Kaliningrad!
Podle deníku, by měl Philip Breedlove na konci měsíce odejít po třech letech z vysoké funkce v NATO. The Wall Street Journal uvádí, že je jedním z hlavních architektů americké reakce na ruské akce, které údajně představují hrozbu pro Evropu, včetně autorství mechanismu k posílení východoevropského křídla NATO, včetně zvýšení počtu vojáků a vybavení v pobaltských státech a ve východní Evropě.
O tom, co je to „přátelská ruka“ NATO, se lze jen dohadovat. Aliance v poslední době dramaticky zvýšila svou přítomnost na ruské hranici. Navíc uskutečnila několik významných vojenských cvičení v pobaltských zemích. Rusko zase uvedlo, že je připraveno odpovídajícím způsobem reagovat na akce Západu.