Indián kmene Lakota v tichu ruských lesů promluvil závažná slova, čímž zřejmě rozčílí USA

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 11963

Obec Slavcevo ve vladimirské oblasti Ruska se pyšní svým novými příslušníky: indián kmene Lakota jménem Velký Vlk nechtěl žít v americké rezervaci a nastěhoval se do ruské vesnice se svojí moskevskou manželkou Natálií a třemi dětmi.

Korespondent RIA Novosti byl na návštěvě u Velkého Vlka. „Projeli jsme mnoho vesnic, ale ani jedna z nich mě oslovila. Já nechci jít tam, kde mě neočekávají. Když jsem vešel do domu, pochopil jsem, že mě přijal.

Dům mi řekl: „Zůstaň tady." Já jsem odpověděl: „Dobře." Nikdy ve svém životě jsem neviděl tak mnoho lesů, tolik přírody. Takové vesnice, studny, houby, plody! Je to cesta ve stroji času k životu, který jsem tak očekával. Je to opravdový život," tak vysvětluje změnu místa bydliště člověk, který má v americkém pasu napsáno Justin Irvin, jenž se narodil v rezervaci Cheyenne River ve státě Jižní Dakota.

Původní Lakota s radostí připravuje slaninu a chystá se vařit sýry. Dříve jezdil v UAZu Patriot, nyní přesedlal na Oku, protože všechny prostředky vkládá do stavby.

Úspěchy se už dostavily: kráva, slepice, prasata zabezpečují potravinovou nezávislost. V plánu je přestavba starého domu a rozšíření selského hospodářství. „To všechno se dělá pro děti, pro jejich budoucnost. Dům je to, co vytváří rodinu, co ji drží pohromadě. Já žiji tady a miluji to, co dělám. Miluji přírodu, svá domácí zvířata, brzy si pořídím koně, už učím děti jezdit," vysvětluje vladimirský zemědělec, který má vzdělání elektrického inženýra.

Dotázal jsem se: „Proč jste se rozhodl žít zde, a ne v USA?"

„USA? Oni říkají USA, ale my nazýváme zemi Ostrov želvy. Oni už tam mnoho zničili: buvoly, přírodu. Nechci, aby moje děti vyrůstaly v rezervacích. Chci vychovávat své děti v Rusku. Tam pro mě není k žití, je to betonová jáma. Systém, který byl vytvořený v USA vašiču (bílými), není pro nás," vysvětlil Lakota.

Filozofie, kterou vyznává, je prostá: hlavní problém představují korporace a obchod, který má zájem pouze na prodeji všeho a všech. Přičemž peníze jsou příčinou rozdělení lidí do tříd, což se nejvíce projevuje ve velkých městech. Proto žádné půjčky, odchod z velkých měst a návrat k rozumné spotřebě.

„Velmi se mi libí skutečný komunismus. Ne marxismus, nýbrž první komunismus, od slova „komuna", „obec". To je to, jak jsme žili, ve velkých obcích, pracovali jsme spolu," říká indián.

V Rusku má Velký Vlk, podle jeho názoru, veškeré možnosti rozvíjet své hospodářství cestou, kterou si přeje, bez kapitalismu a „systému vašiču". „Genocida v USA pokračuje, nikdy neskončila. Proto ve Washingtonu nikdy nebude memoriál genocidě indiánů.

Důležité ale je, že oni nechtějí takové memoriály ani v jiných zemích, nechtějí, aby vně USA věděli o tom, co udělali. Sto milionů lidí — největší genocida světové historie provedená britskou korunou a Vatikánem. Já chci, aby svět znal pravdu. To není politika, to je krev mých předků,"říká trpce. Na očích usměvavého Vlka se odráží bolest generací indiánů.

Blízký východ a události v Sýrii jsou pro něho dalšími vlaštovkami genocidy, která se odehrála v Severní a Jižní Americe. „Pohleďte na Afriku, Blízký východ… Ropa, peníze. Proč?" — ptá se.

Své děti se chystá postupně seznamovat s kulturou národa Lakota, který má přibližně 70 tisíc členů. Říká ale, že hlavní pro ně je historie a kultura Ruska, té země, kde žijí. Zve další indiány, aby přijeli do Ruska a procítili ho.

„Navrhuji uzavřít smlouvu mezi Ruskem a národem Lakota ohledně kulturní spolupráce a výměny," říká Velký Vlk, štědře hostí mlékem a zve znovu přijet na návštěvu do Slavceva.

Zdroj: sputniknews.com

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.