Cizí agenti jsou mezi námi
V některých zemích jsou organizace, které se angažují v politice, lobuje, ovlivňují veřejné mínění a podobně, přičemž jsou z části nebo zcela financovány ze zahraničí, povinné registrovat se jako Cizí agenti. Všechny jejich materiály, jakož i jejich představitelé se musí označovat jako Cizí agent.
Týká se to zejména nevládních organizací, které pokud jsou financovány a tedy ovládané ze zahraničí, stávají se pátou kolonou a jsou nebezpečné pro hostitelskou zemi.
Asi nejpřísnější takové zákony platí již od 1938 roku v USA. Nazývají se Foreign Agents Registration Act (FARA). Podobnou právní úpravu mělo po světě zavedenou mnoho států. Mezi jinými takové zákony přijalo v roce 2012 i Rusko.
V Rusku uvažují i o tom, že termínem Cizí agent by se označovaly také televize a ostatní média, která jsou více než z poloviny vlastněny zahraničním vlastníkem. V Rusku totiž vnímají, že média vlastněná ze zahraničí, zásadním způsobem vytvářejí veřejné mínění a ovlivňují politický život v zemi, přičemž to dělají často v rozporu se zájmy Ruska a jeho občanů.
Na Slovensku bohužel takové zákony nemáme. Lidé proto nevědí, kdo za koho kope. Netuší, která média jsou vlastněna ze zahraničí, kteří lidé z těch, co se denně vyjadřují k různým problémům a politice, berou plat přes zahraničního penězovodu.
Na Slovensku jsme se mainstreamovými médii, z nichž by se, pokud by u nás platily zákony podobné těm americkým, mnohé museli označit jako Cizí agent, nechali přesvědčit, že takový problém neexistuje a že žijeme ve funkční občanské společnosti.
Zamysleli jste se někdy, jak byste asi vnímali informace odvysílány v televizních novinách, přičemž by na obrazovce svítilo Cizí agent? Jak byste se dívali na zprávy televize, která kvůli tomu, že je vlastněná americkou společností, by při svých reportážích musela pokaždé uvést, že je Cizí agent? Věřili byste jí? Nebo byste se zamýšleli, kvůli čemu mi tohle ukazují, v zájmu koho je ta reportáž? V mém? V zájmu Slovenska? Nebo v zájmu USA?
Chodili byste na stránky novin, které jsou vlastněny například německou společností a při názvu by měly uvedeny Cizí agent? Věřili byste jejich článkům? Nebo byste je vnímali s nedůvěrou a kriticky se zamýšleli nad jejich obsahem.
Napadlo vás někdy, co byste si asi pomysleli, kdyby k vám z obrazovky přemlouval analytik XY a při jménu by měl uvedeny Cizí agent? Dívali byste se něj s důvěrou? Přijímali byste jeho názory automaticky jako pravdivé? Přitom se vám to stává každý den, jen na rozdíl od USA nevíte, že člověk, který k vám promlouvá, je Cizí agent, peníze na jeho plat přicházejí ze zahraničí a s velkou pravděpodobností vás přesvědčuje o něčem, co vůbec není ve vašem zájmu.
Je načase přestat si hrát na občanskou společnost, neboť taková zde posledních 25 let neexistovala a ani neexistuje. Je třeba si uvědomit a vyjasnit, že různé nátlakové organizace, s oblibou ukryté pod zjemněné přívlastky, jako myšlenkotvorné, nevládní, občanské, demokratické ... jsou často prodlouženou rukou cizích zájmů přímo v srdci státu a plní roli Trojského koně. Nazývají se také Pátá kolona - tedy zrádci - vnitřní destrukční skupiny.
Poprvé byl pojem "Pátá kolona" (v Slovenská reáliích se také používá pojem pravdoláskaři nebo také sluníčkáři) použitý v době puče generála Franca ve Španělské občanské válce, od té doby tento termín označuje skupinu lidí navenek jednající jako součást zřízení nebo státu, ale ve skutečnosti jejich aktivity obvykle směřují k jeho oslabení ve prospěch zahraničního hráče.
Proto je třeba žádat od organizací, médií a lidí, kteří vstoupili do služeb zahraničí, tvoří rady páté kolony a hájí cizí zájmy, často na úkor našich vlastních, aby se k tomu čestně přiznali. Netřeba jejich činnost zakazovat, jen je třeba, aby bylo jasné, čí zájmy jsou daným člověkem (organizací) preferované, obhajované a prosazované.
Zdroj: hlavnespravy.sk