O tomto média nechtějí slyšet. Kolumbijský prezident uvedl, že zaznamenali 3177 těhotných žen s virem zika a ani jedno z dětí nemá mikrocefálii
Virus Zika operuje jinak v Brazílii a jinak v Kolumbii? Brazilské děti mají mikrocefalii, kolumbijské ne.
Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos prohlásil, že z 3177 potvrzených případů nakažení virem Zika u těhotných žen se nevyskytl ani jeden případ novorozence s mikrocefálií.
Je zarážející, že zprávu o jeho vyhlášení (kterou přinesla kromě mnohých i agentura Reuters) několik médií probralo jen napůl - informovaly jen "o epidemii v Kolumbii", počtu nakažených těhotných žen a neposkytly druhou část jeho vyhlášení, která říká, že "v ani jednom případě dítě nemá mikrocefálii."
Dosud se podezření rapidního nárůstu výskytu mikrocefalie v Brazílii týkalo viru Zika, který přenášejí komáři a který se našel v plodové vodě dvou těhotných žen, jejichž děti se narodily s mikrocefalem, a lékaři ho našli i u mrtvého dítěte s mikrocefalem.
Výskyt Zika viru však v Brazílii zaznamenávají již přes padesát let a dosud neexistovalo žádné spojování viru s mikrocefalem. V Brazílii však koncem roku 2014 zavedli povinné očkování těhotných žen proti tetanu, záškrtu a černému kašli. Mnozí se proto domnívají, že právě to by mohlo být skutečnou příčinou. Psali jsme o tom zde.
Podle Washington Post však vědecký tým výzkumníků ještě pokračuje v zjišťování, co přesně stojí za brazilským unikátem téměř 1000-násobně vyššího výskytu tohoto postižení dětí v průběhu minulého roku. Oficiálně totiž není potvrzena spojitost mezi Zika virem a těhotnými ženami s mikrocefalickými dětmi. Svět je však v pohotovosti a do médií se dostala výlučně spojitost Zika s mikrocefalem. OSN už stihlo vydat doporučení, aby všechny těhotné ženy s virem Zika šli na potrat ...
Zdroj: hlavnespravy.sk