Tohle raději nečtěte. Udělali někde soudruzi z EU chybu?

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 4865

Moji odpověď dám hned na počátek- NE, jedou dle plánu a zadání.

Pojďme to zkusit trošku odlehčit. Myslím, že většina z nás podlehla bájím a mýtům k čemu má projekt EU sloužit. A nyní nastává prozření a odhaluje se v plné nahotě k čemu skutečně tento projekt posloužit má.

Například ekonomický analytik Pavel Kohout nazval ESM eurotunelem. „Až Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR schválí tunel jménem Evropský stabilizační mechanismus, budeme ještě nostalgicky vzpomínat na Viktora Koženého. Ten se spokojil s málem. A aspoň neměl imunitu,“ uvedl Kohout a dodal: „ESM je v podstatě evropský autodestruktivní mechanismus. Nejenže ty země, které jsou v problémech, nezachrání, ale dokonce přinese problémy do zemí, kde zatím nejsou. Jde o produkt takových šílených a dosti neodborných představ o tom, jak fungují finanční a kapitálové trhy. Bohužel díky tomu, že evropští politici vůbec nevědí, jak trhy fungují, byla koncipována tato naprostá zvrácenost.“

A jsme u toho, pan Kohout se snaží přesvědčit čtenáře, že politik jen díky neznalosti a neodbornosti finančních a kapitálových trhů způsobí ty katastrofální důsledky. Takovou moc ale žádný politik EU nemá i kdyby stokrát chtěl.

Ona zvrácenost je koncipována vědomě a záměrně a cílem zotročit a smazat stát jako překážku jednotné vlády těch správných soudruhů.

Kouzelníci a mágové-finančníci, ekonomové, spolu s politiky – zavřete se mnou oči- už je vidím, jak elegantně oblečení vytahují pro nás z klobouku tu holubici, tu králíčka, jindy zase kytku..tu dlužníka, tu peníze a hlavně kouzelná slova a divák zírá, žasně, tleská či nechápe a ani nedýchá, nechá si namluvit, že je to vše velice složité a jen pro vyvolené.

Ta grácie ta noblesa.

Umí si kouzelníci krásně pohrát i se slovy, vytloukání splatného dluhu dluhem novým, popíší, že dluh musí „rolovat „. A těch názvů a složitých cizích slov pro označení jediné skutečnosti – dluhu!

Pokud jako občan zvolím život na dluh a splácení dluhu začnu řešit tím, že si párkrát zaroluju, je možné, že mne brzo navštíví exekutor, či dokonce budu podvodník s trestní sazbou a nebo se mi přihodí snadno i obojí.

Ve velkém, státním i nadnárodním je to ale dnes nejvyšší kouzelnická, dokonce se na to studují i VŠ.

A ekonomiku kouzelníkům a politikářům tak krásně pohání masivní úvěrová expanze. Dokonce i u nás existuje politik z masa a kostí, co byl sám již natolik okouzlen a pohlcen „rolováním“, že se v tom i sám při ekonomickém vzdělání ztratil a utrousil informaci veřejnosti, že dluhy se přece neplatí, jen úroky!!!!

Možná se v tom ale neztratil, možná patří do klubu kluků, co vědí víc.

Tak se může dařit krásně čarovat s aktivy a grafy a růstem růstu, expandovat a co pro nás neokouzlené je jen průser i když nakrásně odložený, pro kouzelníky je hodnota, co tak krásně ve statistikách kreslí čáry grafů tím chtěným směrem.

Přeloženo do jadrného vyjádření klasika“To se nám to hoduje Švejku,když nám lidi půjčujou“ a já za ně dodávám a to se nám dluh roluje, když ještě jsou hejlové. A to se jim to politikářům půjčuje, když to zacvaká díky kouzelníkům nakonec vždy někdo jiný.

A nejnověji v reakci na MMF ještě dodávám a když pamětníci nynějšího možného odrolování Řeckých dluhů dle bájí a pověstí do 2053 budou v roce 2053 už možná studený.

Vlk píše, že to „páchne“ fiskální unií.

Já to vidím jinak, prostě budou nyní voličům a občanům EU předstírat, že majetek v těch ztracených miliardách máme, současný volič dostane porci víry, že odložené jednou uvidí.

Jak jsou ti politikáři odpovědní, NIC jim neprominou v zájmu svých voličů no a v roce 2053 to nějaký nový kouzelník dořeší.

Navíc když jsou blízko další „Řecka“…že, kam bychom s odpisováním dluhů došli. A je to návod na odrolování doporučený MMF a tam sedí lidi co asi vědí jak fungují kapitálové a finanční trhy.

Průměrný politikář v EU má tak kolem 40 +38 …do 2053, to již bude mít po volebních ambicích, někteří i „po žížalkách“, takže – po nás potopa.

Tak pracně a nákladně rozdělené dluhy na občany EU musíme držet a zvyšovat za každou cenu nejlépe vysoko nad 100 % HDP dokud nebude dlužit stejně hodně a co nejvíce každý.

Půjčky Řecku poskytuje Mezinárodní měnový fond, státy včetně České republiky poskytují garance a jsou chráněny principem seniority – jako prioritní věřitelé. Domnívám se, že Řecko především musí přijmout a realizovat potřebné nepopulární reformy. Jinak by byl na řadě odchod Řecka z eurozóny. Na okraj doplňuji,“ že reformy v ČR v minulém volebním období byly bohužel příliš mírné. A současná vláda se nezodpovědně obrací k trendu utrácení nad poměry,“ vysvětluje místopředsedkyně poslaneckého klubu TOP 09 Jitka Chalánková.

No řekněte není to povedené prohlášení, pokud by to byla pravda, dala nám soudružka možnou odpověď , proč je třeba nejprve vše, co dlužník ještě má doprivatizovat v režimu odložené splatnosti současných nesplatitelných dluhů.

A až už státu NIC nezbude- nechť jsou staré dluhy splatné!

Co bylo již na obyvatele EU z dluhů pracně rozděleno musíme udržet.

Peníze z privatizací například Řecka budou jistě umořovat nové a nové projekty. Nejlépe budou použity na škrty a úsporná opatření, reformy jak jinak…Ještě je na obyvatele EU dluh zřejmě málo…Budeme prosazovat nové dluhy a škrty a úspory, dokud poslední občan nebude dlužit nesplatitelné, potud musí EU trvat. AMEN.

I v řeči vyvolených existuje nebezpečí , že „finanční trhy nebudou ochotny kupovat další státní dluhopisy…..“

No když nebudou ochotny, ale pak nastoupí politika a proškolení a vybraní politikáři a neochotným, nespolupracujícím se to vysvětlí tak nějak politicky. V mnoha zemích jsou u moci již dlouho předlouho předem přeochotní rolovat, devalvovat, redukovat, škrtat, reformovat, utrácet za cizí měny dle pokynů vyvolených, prostě přístup jak se na správnou poslušnou provincii patří.

A tak, když nedojdou hejlové ale třeba jen ty peníze, i pro tuto eventualitu mají mágové další kouzelné spojeni -nedýchejte – čáry máry fuk „kvantitativní uvolňování“. Pozor ale co je pod tímto skryto (tištění nekrytých peněz) je dovoleno jen pro nejvyšší alchymisty.

Pokud by to napadlo někoho z Vás doma, tak jste padělatel. Na nejčerstvější příkladu v EU již víme, že si mágové a politikáři umí poradit s celým státem, s demokracií, s referendy…. A někdo se vždy ochotně najde a ve vhodné chvíli řekne tomu vzpírajícímu se, že prošvihl dobrý čas, kdy mohl držet hubu.

Projde školením mužstva, dostane se mu zasvěcení a pak i sám nakonec uzná co je správné. Ale, že člověk z Belgie bude kázat o morálce a dělat v Europarlamentu školení a „veřejný prcunk“ pro dluhy nepoddajnému článků mužstva , když jeho vlastní zem taky“roluje“pěkný ranec dluhu a to i k HDP, je už jen další díl toho spektáklu jménem EU. Tak dlouho státy „rolují“ své dluhy k prosperitě , až má dlužník vše, co má nějakou skutečnou cenu spotřebováno v té ruletě, co to plácám- zprivatizováno.

Vybraný šťastný věřitel či někdo úplně jiný vypere kvantitativně uvolněné peníze za viditelnou, hmatatelnou hodnotu. No a zbytek věřitelů dopadne jak stařeček co měnil a měnil…Ale podělíme se tak nějak solidárně, vždyť o to v projektu letadlo EU přece jde. Přece je výsostně solidární když se ztráta rozdělí mezi miliony, než aby odpovědnost a ztráty nesly jen jednotlivé banky a nedej bože – odstup satane- samotní politikáři. Ti přece myslí v potu tváře, dnem i noc.í bez ohledu na své schopnosti, vzdělání a neodbornost či odbornost jak rozdělit všechny ztráty i svoje chyby i nenažranost solidárně a demokraticky na co nejvíce lidí, to přece musíme už jednou pochopit!!!

Heuréka čtu někde systémová bankovní krize v rámci EU nyní prý již dle kouzelníků nehrozí.. Žádná rozumná banka nebo pojišťovna snad již řecké dluhopisy nemá, solidárně se to rozdělí nakonec a budeme všichni šťastní, někdo hned jiný výhledově. Protože NIC není pro kouzelníky a politikáře horší, než nechat trpět banky a přiznat se divákům , že klobouk je prázdný. Diváci-voliči pak totiž nejen netleskají, nepředstírají, že císař je oblečený, dokonce co nejhůře, většina nevděčných diváků by chtěla vrátit vstupné!!!!

howgh

Český veřejný sektor má 935 000 zaměstnanců, to však zdaleka nejsou jen zaměstnanci orgánů veřejné moci (obce, města, kraje, stát). Státních úředníků je 66 tisíc … Update červen 2014 Stát platí z rozpočtu 427 tisíc zaměstnanců, z nichž lze 66 tisíc označit za státní úředníky. Český veřejný sektor zaměstnává zhruba 935 000 lidí, tedy skoro pětinu pracovníků v Česku. V příspěvkových organizacích pracují hlavně učitelé, v rozpočtových zase armáda, hasiči a policie. (2) MF dnes píše: „Pokud vezmeme všechny státní úředníky, zaměstnance ve státních podnicích, lékaře a ostatní zaměstnance nemocnic, učitele od základních škol až po univerzity, policisty a a hasiče, dostaneme se k číslu kolem 1 100 000 státních zaměstnanců. Samotných úředníků je necelých 250 tisíc… V zemi vydělává celkem jen 4,8 milionu lidí… To by znamenalo, že každý takový úředník se stará o 40 obyvatel. “ Komentář: vydělením získám číslo 19, nějak to nesouhlasí. Mimochodem, umí někdo definovat úředníka? Je soukromý kominík, který nedělá nic jiného, než že dává nebo nedává razítka na nové komíny také úředníkem? „Před necelými 80 lety, v polovině třicátých let, připadal jeden úředník na 143 obyvatel. Tento rozdíl ukazuje, jak za necelých osmdesát let stát nabobtnal. Přitom úředníků stále přibývá: podle některých údajů mezi léty 2000 a 2008 vzrostl počet zaměstnanců ve státní správě včetně policistů ze 175 tisíc na 291 tisíc. Na ministerstvech je dnes zaměstnáno o 30 procent úředníků více než v roce 1996. Dobrou ukázkou nárůstu počtu státních úředníků byla také reforma státní správy v roce 2003. Tehdy přešla řada kompetencí státních úředníků na nově vzniklé kraje, ale úředníků ve státních úřadech přibylo. Obdobný úbytek kompetencí a nárůst počtu úředníků se udál i na přechodu mezi kraji a okresy. Ze statistik vyplývá, že v posledním desetiletí nejvíce narostl počet úředníků na ministerstvu zemědělství, mezi léty 2002 a 2006 na dvojnásobek. … Rostly také počty úředníků na ministerstvu práce, průmyslu, školství, zdravotnictví.“ Zdroje (1) http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=120&r=publicistikaa&idc=1389949 (2) Studie institutu Idea při Cerga-EI, in E15, 26.6.2014

Když ekonom uvažuje jako ekonom, když běžný člověk uvažuje“selským“ rozumem o politice dělá jednu zásadní ale fatální chybu. Opomíjí skutečnost, že homo politikus žije od voleb k volbám a že politikaření je nad vším!!!! Bude to jak si my mocní přejeme ,z naší politické vůle, ať to Vás občany stojí co stojí… Pokud je „hospodaření“ státu založeno na principu, když na to nemáme tak si půjčíme. Když je splatný úrok tak si na splátku půjčíme. Když je splatná půjčka tak si na to půjčíme…tak je i člověku bez ekonomického vzdělání asi jasno jak to dopadne. Je v naší zemi již spousta občanů, kdo výsledek takového svého soukromého“hospodaření“ zažili či zažívají na vlastní kůži.

Možná ti narození před rokem 1989 vědí, že když nějaký občan toto konal a půjčoval si na splátky … byl legitimně označen za podvodníka…. Ale u státu se tomu paradoxně neříká podvod, vytloukání klínu klínem… Tištění nekrytých peněz je padělání, dělá-li to stát je to kvantitativní uvolňování… Protože ekonomiku dlouho poháněla masivní úvěrová expanze, Existuje nebezpečí, že finanční trhy nebudou ochotny kupovat další řecké dluhopisy.

Řecko ale bude v nejbližší době potřebovat spolupráci finančních trhů. Vláda totiž – aby ušetřila na dluhové službě – preferuje emise dluhopisů s kratší dobou splatnosti. Krátkodobé dluhopisy totiž mívají nižší úrokové sazby než dlouhodobé. Nevýhodou je, že dluh se musí často „rolovat“, což znamená, že maturující emise musejí být nahrazeny novými. Potřeba častého „obracení“ je nebezpečná, závislost na krátkodobých cenných papírech se nevyplatila například Argentině v roce 2000. A řecká vláda bude muset během druhého čtvrtletí 2010 prodat dluhopisy v celkové hodnotě 18 miliard euro.

Zavedení eura v Řecku začátkem roku 2001 hodnotily trhy jako udělení „garance kvality“, protože se předpokládalo, že společná evropská měna přinutí Řecko k lepší finanční disciplíně. Zde vidíme, jak velmi se finanční trhy mohou mýlit. Euro přineslo Řecku nižší úrokové sazby. Levnější přístup k úvěrům však způsobil přesný opak: zhoršení finanční disciplíny!

  • · MMF by mohl obratem vyhlásí oficiální platební neschopnost Řecka, což se okamžitě promítne do ratingu této země. (Teoreticky to MMF může udělat až po třicetidenní lhůtě, ale vztahy mezi řeckou vládou a MMF jsou špatné a MMF možná nebude cítit chuť udělat vládě tuto laskavost.)
  • · Řecká vláda bude nucena vyjít s penězi, které se jí podaří vybrat na daních a hospodařit s vyrovnaným rozpočtem (zajisté strašný úděl).
  • · Majitelé řeckých dluhopisů (což jsou především MMF a ECB) budou muset vytvořit opravné položky ve svých účetních bilancích, aby zohlednily pokles hodnoty těchto dluhopisů. Na rozdíl od roku 2012 však nyní již nehrozí systémová bankovní krize v rámci EU. Žádná rozumná banka nebo pojišťovna snad již řecké dluhopisy nemá.

Kolikrát je třeba zjisti, že jsme pro větší země dobří jen na to abychom nepropásli žádnou dobrou příležitost „držet hubu“.Tedy je pro mne nad slunce jasnější, že Řecko se řeší ne proto aby se jakkoliv zlepšila situace v Řecku ale aby věřitelé nemuseli nyní ještě ve svých účetních knihách snížit „hodnotu“ aktiv o opravné položky ale bylo možné nadále hrdě se tvářit, že tato AKTIVA jsou a tedy i budou tím, že se vymění za jiná aktiva.

Zdroj: v.ws.com 

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.