12 důvodů, proč USA nechtějí vyhrát války, které na celém světě zahájí

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 6319

USA nemají zájem vyhrát války, které zahájí v různých částech světa, spíše je účelem zažehnout konflikt a udržovat ho co nejdéle.

Americký konzervativní časopis přišel s dvanácti důvody, proč jsou probíhající války pro Washington mnohem ziskovější, než skutečné vítězství.

Americký dvouměsíčník vysvětlil, proč Washington nemá žádný zájem na vyhrání konfliktů, které na celém světě vyvolá. Uvedl dvanáct motivů, proč domácí strany, které z toho mají prospěch, pokračují v celosvětovém válečném štvaní, obzvláště když konflikt není za americkými humny.

„Vítězství nebo prohra má jen malé bezprostřední důsledky pro Spojené státy, protože války, které začínáme, nejsou v klíčovém národním zájmu; prohra neznamená, že dojde k invazi nebo že naše města budou zničena,“ uvádí se tam.

A pak se vysvětluje, kdo má prospěch z probíhajících konfliktů. Zaprvé, časopis vysvětluje, že „válka udržuje v chodu (velmi) ziskové kontrakty na dodávky v klíčových kongresových obvodech, granty pro univerzitní fakulty na studium strategie a znamená nové finance na nové zbraně.“

„Během doby války, kdo se opováží zpochybnit jakékoliv náklady Pentagonu na „obranu Ameriky“?“

Pak „pokračování konfliktu znamená odklad tvrdých rozhodnutí o snížení nákladů na zbrojení, jako uzavření základen s přebytky, zrušení duplicitních systémů a zaměření se na plýtvání“.

„Zahajování válek je historický způsob, jak králové (a prezidenti) získávali popularitu a vyhýbali se provádění tvrdých domácích reforem u problémů, které volají po řešeních.“

Další stranou, která vydělává na válkách, jsou soukromí kontraktoři, kteří „v době míru nejsou placeni jako normální vojáci, tudíž vydělávají na válce, nebo aspoň na tom, že Amerika má více nepřátel, proti kterým ji je třeba chránit“.

„V Iráku a Afghánistánu jsme jich měli stovky tisíc, byli velmi dobře placeni (často to byli bývalí vojáci) a nyní mají o dost hůře placenou práci,“ uvádí se tam.

Jak se ukazuje, komunita Washingtonu je další vítěznou stranou. „Intelektuálové z mozkových trustů se často dostanou do televize a mají spoustu přednášek, nové financování přináší nová pracovní místa a vládní granty a cesty na povzbuzení lidí v boji, nebo aspoň výlet do centrály, kvůli studiu „nepřítele“.“

„Kongresmani dostávají více času v televizi; kritici mohou být odsuzováni za maření válečných snah, či dokonce za napomáhání nepříteli. Všichni se cítí důležitě. Asistenti Heritage Foundation byli najati, aby pomáhali spravovat Irák, a zatímco ne každá válka vytváří pracovní místa dokonce i pro asistenty, peníze tečou všude.“

"Televizní stanice na válkách a konfliktech vydělávají také, protože „místo nekonečného nudného omílání starých událostí, např. opakované omílání CNN u zmizelého malajského letadla po týdny, jsou války vzrušující a získávají 24 hodinové pokrytí a diváky.“

I důstojníci, zdá se, vydělávají, protože „dlouhé nekonečné války umožňují, aby mnozí z nich dostali „svoji trafiku“, protože „každý důstojník v USA má za sebou desítky dalších, kteří chtějí získat určité „válečné“ zkušenosti do svých životopisů.

Dalším důvodem pro udržování válek v běhu je, že pokračující konflikt zachraňuje USA, aby se nemusely vypořádávat s mnoha oběťmi, a aby nemusely vstoupit do dané země, aby tam „zpacifikovali dobyté (osvobozené) národy“.

Nečelí ani potřebě „trávit život studováním kmenů, náboženství a zvyků v bezvýznamných, nudných a nepříjemných regionech světa“. Přírodní zdroje, jako „ropa a plyn v celém Perském zálivu“, jsou dalším cílem. „Další nekončící válka je pravděpodobnější a mohla by snadno přerůst ve vyhození do vzduchu ropných a plynových zdrojů v celém Perském zálivu,“ uvádí časopis.

„Domácí bezpečnostní struktura USA, stojící stovky miliard, potřebuje hrozby.“

„Zamyslete se, jak často FBI přichází s falešnými bombami a s podvrženými zbraněmi rádoby teroristům z řad mladých chlapáků, kteří sní, že si splní své fantazie. Nekončící války tuto potřebu naplňují. Pokud by Amerika skutečně „zvítězila“, mnoho jejích pracovních míst (dobře placených) by bylo nadbytečných.“

A nakonec jsou USA „velmi zranitelné operacemi pod falešnou vlajkou a placenou cizí propagandou,“ uvádí časopis. „Různé cizí země nebo odbojné zájmy nás chtějí bombardovat nebo napadnout své místní nepřátele.“

Časopis proto přichází s příklady: nedávný útok na Libyi byl založen na podvodných informacích, šířených americkými spojenci.

Ukazuje se, že Saúdská Arábie chce, aby byl zničen Írán, Turecko chce, aby byl napaden Assad v Sýrii, izraelští (a neokonzervativní) jestřábi chtějí, aby byl „rozbit“ Irák.

Kuvajtští šejkové, uvádí se tam, zaplatili miliony za PR kampaň, aby Amerika napadla Irák, atd. Avšak USA ve skutečnosti ani války neprohrávají, podle tohoto časopisu. „Amerika neprohrává války, jen ztrácí zájem a stahuje se z nich.“

Zdroj: [1][2]

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.