Velká blamáž meteorologů USA: chybně předpověděli „sněhový Armageddon“
Sněhová bouře všech dob, která měla dopadnout na velká města na východním pobřeží USA, se klimateroristům nepovedla. Nelibost veřejnosti však nyní dopadá na meteorology, kteří prý špatně předpověděli (o umělé výrobě počasí nikdo neví - nechce slyšet). Vzhledem k opatřením, která byla přijata v "cílových" státech, ta "blamáž" asi přišla dost draho. Meteorologové jsou v tom nevinně, oni jenom ohlásili plány klimateroristů, tak, jak jim byly sděleny.
Že experiment nevyšel, za to nemohou (Mám v plánu napsat o tom experimentu více, možná zítra.). Naši příbuzní v New Jersey, nesmějíce jet do práce - za porušení zákazu řízení hrozilo policejní zatčení - sedíce tudíž doma v teple a těšíce se na pořádný blizzard, nám skypem mohli ukázat jen lehký poprašek na dvorku...
Meteorologové nedokázali předpovědět ani sněhovou bouři, a my jim máme věřit jejich 100leté klimatické modely?
Přepodvídači počasí se omlouvají za své přehánění, když před dvěma dny předpověděli, že východní pobřeží USA zasáhne „nejhorší sněhová bouře v historii“, a současně se domnívají, že jim budeme věřit jejich 100leté klimatické modely, které ukazují, jak bude Země devastována globálním oteplováním.
Guvernéři 6 států vyhlásili stav ohrožení, a někde měla policie dokonce zatknout každého, kdo by vyjel autem do bouře, avšak ukázalo se, že bouře je daleko mírnější než novinové titulky o dni zkázy, které ji 24 hodin předtem ohlašovaly.
„Sněhový armageddon“, který měl podle meteorologů překonat rekord z r. 2006, kdy v New Yorku napadlo 68 cm sněhu, se nematerializoval http://www.theguardian.com/us-news/2015/jan/27/east-coast-blizzard-emergencies-forecasters-wrong . V úterý ráno bylo v Central Parku až 17 cm sněhu. Státní meteorologická služba odvolala své varování před blizzardem, s tím, že bouře dosedla východněji než očekávali.
Meteorologové se začali omlouvat, napříklat Gary Szatkowski, který má na twitteru: „Moje nejhlubší omluva mnoha lidem, kteří museli dělat klíčová rozhodnutí, a celé široké veřejnosti.“
„Pro většinu oblasti New Jersey a Filadelfie to byla velká předpovědní trefavedle“, přiznal později https://twitter.com/GarySzatkowski/status/559951001747083264 .
Takže na rovinu: meteorologové se fatálně spletli v předpovědi jedné sněhové bouře 24 hodin dopředu, a o nás si myslí, že máme mít důvěru v přesnost jejich klimatických modelů 100 let do budoucna?
„Ale počasí a klima nejsou totéž,“ vykřikují alarmisté globálního oteplování. „Nemůžete se dovolávat počasí, když děláte argumenty o klimatické změně!“ Bohužel, alarmisté globálního oteplování rutinně neaplikují toto pravidlo na své vlastní argumenty o klimatické změně. Takže např. The Guardian nás před bouří jemně poučil, http://www.theguardian.com/environment/2015/jan/26/climate-change-responsible-super-charging-winter-storms , že „klimatická změna“ je odpovědná za to, že na východní pobřeží má přijít „supernabitá zimní bouře“ (která nikdy nepřišla). Bil Nye také řekl v televizi https://grabien.com/story.php?id=21193 : „Chtěl bych uvést myšlenku, že tato bouře je spojena s klimatickou změnou. Silné větry, které byly v jižní Kalifornii v minulých dnech, by také měly být spojeny s klimatickou změnou.“
Takže, když se hledají argumenty pro lidmi způsobenou klimatickou změnu, veškeré počasí ji dosvědčuje: sníh, déšť, vítr, horko, zima. Jen držte huby a plaťte uhlíkovou daň.
Já nejsem klimatolog, ale když globální alarmisté tvrdí, že velká množství sněhu dokazují člověkem způsobené globální oteplování, a současně předpovídají „konec sněhu“ http://www.nytimes.com/2014/02/08/opinion/sunday/the-end-of-snow.html?hp&rref=opinion&_r=1 jako další indikátor antropogenické změny klimatu, něco na tom jejich obraze je chybného.
Zdroj: orgonet.cz
Komentáře: