VIDEO: Russia Arms Expo 2013

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 4178

Různorodost moderní vojenské techniky a zařízení na deváté mezinárodní výstavě Russia Arms Expo 2013 skutečně překvapuje návštěvníky.

Značnou část vystavovaných novinek tvoří stroje vyrobené na základě známého a široce v Rusku a zahraničí používaného tanku T-72. Tento tank je dnes hlavním bitevním strojem ruské armády, řekl vojenský expert Viktor Murachovskij:

Poněvadž výstava je věnována hlavně zbraním pro pozemní vojska, novinky patří hlavně k oblasti obrněné techniky. Jde o modernizované verze tanku T-72, včetně tanku pro boj v městech.

Nutnost vývoje tohoto stroje byla jasná již v době protiteroristických operací na Severním Kavkaze. Takový modernizovaný tank dokáže obstát v složitých podmínkách městského boje a proložit si cestu přes trosky na ulicích.

Ze zkušeností četných válečných konfliktů vidíme, že si tank T-72 zachoval bojeschopnost dokonce po pěti zásazích z granátometu. Modernizovaný tank s posílenou ochranou má tento ukazatel ještě vyšší, což dovoluje jeho účinné nasazení v městských bojích s jakýmkoli nepřítelem.

Výrobci ruské optiky předvedli řadu vzorků pro pěchotu, řekl Viktor Murachovskij:

Ukázali mi zcela nový dalekohled s infračerveným a tepelným viděním, což umožňuje snadné nalezení dokonce maskovaných objektů.

Zvláštní pozornosti si zasluhuje fakt stále širšího použití v moderních optických přístrojích ruských komponent: tento přístroj je úplně domácí, pokračoval Viktor Murachovskij:

Dalekohled je vyroben z ruských dílů a spatřuji velké perspektivy jeho využití: dá se použít v naváděcích zařízeních bojové techniky pozemních vojsk, na vrtulnících, bezpilotních letounech atd.

Kromě dalekohledu přivezli ruští výrobci na výstavu vzorky zaměřovačů pro střelnou zbraň z kompletu Ratnik, který byl vyvinut pro ruskou armádu. Vývoj Ratniku spolu s novým samopalem AK-12 a sady optických přístrojů pro všechny možné účely umožní ruské armádě konečně překonat mnohaleté zaostávání za armádami předních západních zemí v sféře individuální munice. Tyto elaboráty odhalují přímou cestu k vývoji vysoce profesionálních kádrových jednotek a útvarů sestavených z vojáků a seržantů na základě dobrovolné služby v armádě. Jiná cesta neexistuje: složitost dnešní vojenské techniky nepředpokládá její použití narychlo vycvičenými vojáky základní služby.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.