Tohle by mohla být největší lež o chřipkové epidemii
Říká se, že chřipková epidemie zabije 250 – 500 tisíc lidí ročně, což se může někomu zdát jako obrovské číslo. Že by proto byla chřipková vakcína tak vyhledávaná? Klíčovou otázkou je, zda je toto množství opravdu přesné.
Jakmile se ochladí, všude okolo slyšíme o chřipkové sezóně. Očkování proti chřipce jsou nám nabízena jako jediná možná opatření, jak jí předejít. Nezdá se vám to trochu divné?
Na čem se zakládají statistiky?
Zdrojem statistik o úmrtích je organizace WHO. Říká, že v USA zemře na chřipku ročně 36000 lidí. Toto číslo by ale mohlo být spíš PR než opravdovým počtem úmrtí.
Podle amerického národního statistického systému v roce 2010 zemřelo na chřipku „pouze“ 500 lidí. To samé platí i pro Kanadu. Úmrtí způsobené chřipkou tam nepřekračují číslo 350. V některých letech jich bylo dokonce i 150. To už se ale nedá říct o hospitalizacích, které někdy překročily i 7000.
Zajímavé na statistikách WHO je, že neuvádí, odkud tyto informace pocházejí.
Je očkování vůbec účinné?
Bývalý zaměstnanec FDA, Dr. Anthony Morris udává: „Neexistuje žádný důkaz, že by očkování proti chřipce skutečně fungovalo.“
Samozřejmě že toto prohlášení bylo tolikrát napadeno nejrůznějšími blogy, že Morris není expert a nemůžeme mu věřit. Bohužel ale oponenti neposkytují žádný relevantní důkaz.
Když vezmete v potaz to, že očkování proti chřipce nemusí být ani účinné, ale zato vás vystavuje vedlejším účinkům, nerozmyslíte si to ještě? Chřipka obecně nevykazuje žádné velké riziko hospitalizace nebo úmrtí a vyhnout se jí můžete i přírodním způsobem.
Možná je načase přestat podporovat očkování a zaměřit se na jiné možnosti léčby.
Masivní kampaň podporující vakcinaci však vyvolává v lidech strach, a tak chřipková hysterie dál pokračuje.
Zdroj: c-e.com
Komentáře: