Ozbrojená mezinárodní policie míří na Ukrajinu

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 7330

Schyluje se k další rozbušce směrem k válce? Na Ukrajinu míří mezinárodní policejní mise, která má dohlížet na vyšetřování nehody Boeingu 777. Děje se tak na základě dohody, kterou Porošenko uzavřel s Nizozemskem. Z dohody dále vyplývá, že tým bude složený z vojenského a nevojenského personálu Nizozemska a Austrálie o počtu max. 700 lidí. Personál mise má volnost pohybu stěhovat se přes Ukrajinu do oblastí vztahujících se k průběhu vyšetřování a má dovoleno nosit zbraně a pro vlastní obranu a pro zajištění své činnosti je použít. Dohodu a její text odhalila Komsomolská pravda [1].

Sestavením a řízením mise je pověřeno Nizozemsko. A mě napadá, jestli vyslání „mezinárodní policie“ na Ukrajinu nebylo od začátku účelem nehody B777. A že nebyla ani náhoda, že šlo o let z Nizozemska a že právě Nizozemsko teď povede onu „vyšetřovací“ akci. Nizozemsko a jeho role v zednářských kruzích a v založení schůzek Bilderbergu je téměř zásadní, proto se volba Nizozemska vůbec nezdá být náhodná.

Aktuálnost Nizozemska se zvýšila v době, kdy Západ z dění na Ukrajině a především z postojů Moskvy, propadá stále většímu zoufalství, protože dobýt a podmanit si Východ a tím se ekonomicky zachránit, se prostě nedaří. A čím více se krátí čas k fiskálnímu krachu USA, tím více jsme svědky provokací k válce, která by se podle amerických představ měla opět odehrát jen na evropském kontinentu.

Kdyby to bylo jen trochu možné, dávno už by na Ukrajině operovala vojska NATO. Kdyby EU měla utvořenou společnou armádu (nedávno po ní mocně volal i náš prezident), už by tam jistě operovala EU armáda. Ale američtí tvůrci EU byli prozíraví a prozatímně vybudovali alespoň společnou EU policii.

Projekt Evropské policejní síly ( EUROGENDFOR nebo EGF ) byl poprvé představen na schůzce ministrů obrany EU v říjnu 2003. Prováděcí dohoda byla nakonec podepsána ministry obrany z pěti zúčastněných zemí 17.září 2004 v Noordwijk , Nizozemsko.

EFG byla prohlášena za plně funkční v červenci 2006 a prvními pěti členskými státy v Evropské unii byly: Francie , Itálie , Nizozemsko, Portugalsko a Španělsko. Rumunsko se připojilo v roce 2009 a Polsko v roce 2011. Cílem bylo vytvoření evropské intervenční síly s militarizovanými policejními funkcemi a specializací na řešení krizí. EFG má sídlo v italském městě Vicenza a základní jádro tvoří 800-900 členů, připravených k nasazení do 30 dnů (na Ukrajinu bylo prozatím určeno 700).

Už někdy v dubnu jsem očekávala, že k použití této síly na Ukrajině (či někde jinde) dojde a hle, už to tady máme! Jen bylo potřebné vytvořit důvod k jejímu nasazení. A ten je ve větě: „Cílem je vytvoření evropské intervenční síly s militarizovanou funkcí policie, která se bude specializovat na řešení krizí a nehod všeho druhu, od ekologických a humanitárních, až po krize plynoucí z občanských nepokojů“. A ve větě: „EGF je organizace nezávislá na EU, i když může fungovat na její žádost. EGF je vyrobena na zakázku vojenské policie a může zasahovat v krizových oblastech pod záštitou NATO, OSN, EU, OBSE nebo koalice tvořené „ad hoc“ mezi různými zeměmi“.

V minulosti již EFG byla použita: V Bosně a Hercegovině,v Kosovu, v Afghánistánu,v Iráku.

A další zajímavost: Po nasazení 700-900 mužů je možno okamžitě povolat dalších až 2300 mužů ze zálohy.

A tak zatímco gradují další protiruské sankce, Nizozemsko právě vytváří „Mezinárodní policejní tým“, který bude na Ukrajinu nasazen za účelem vyšetřování nehody B777. Bude to plně ozbrojená mise s kompetencemi si v podstatě dělat, co chce. Nevím, proč v misi figuruje Austrálie, ale něco mi říká, že personál mise rozhodně nebude tvořen jen holandskými občany.

Zdroj: aeronet.cz

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.