Podvod: Američané nám ukazovali Měsíc v jiných barvách než ve skutečnosti

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Záhady Počet zobrazení:: 22126

Čínský lunární modul Nefritový zajíc posílá na Zemi snímky z povrchu Měsíce, které vzbuzují velkou pozornost. A také četné otázky, z nichž ta hlavní zní: Jak to, že je na nich barva měsíčního povrchu hnědá, když na barevných snímcích, jež pořídily americké mise, je povrch buď šedý, ve slunečním svitu šedostříbrný a ve stínu tmavý? Jako na černobílém filmu. Jaké barvy je tedy Měsíc ve skutečnosti?

Pochybnosti, že je s barvou Měsíce něco v nepořádku, vyslovil už před lety americký odborník na anomální jevy Joseph Skipper. Dokonce obvinil vesmírnou agenturu NASA z podvodu.

Snímky, které jsou volně dostupné, z nějakého neznámého důvodu přebarvila, tvrdí Skipper. Ze všech zmizela reálná barva a měsíční krajina je na nich černobílá.

 Skipperovo podezření potvrdil snímek ze série, které pořídila poslední lunární mise Apollo 17 v prosinci 1972. Na obrázku je astronaut Eugene Cernan, který instaluje americkou vlajku a s nataženou rukou fotí sám sebe. Jeho kolega Harrison Schmitt chodí kolem lunárního modulu. Vlajka i astronautův skafandr jsou jasné a barevné. A měsíční povrch černobílý – jako obvykle.

 Když se ale podíváte na astronautův čelní průzor, ve kterém se odráží lunární modul a povrch, na kterém stojí, je zřetelně vidět, že je stejně hnědý jako na čínských snímcích z r. 2013. Vypadá to, že to je reálná barva Měsíce.

 Vlajka i astronautův skafandr jsou jasné a barevné. A měsíční povrch černobílý – jako obvykle.

„Nevím, proč NASA odstranila ze snímků přirozené barvy,“ říká Skipper. „Je zřejmé, že když se změní reálná barva objektu, maskuje se jeho strukura. A ta by v přirozených barvách mohla vydat nějaké informace, které měly běžným smrtelníkům zůstat utajeny.“

Skipper soudí, že fotka, na které je Cernan s vlajkou, byla upravena nedbale. Proto se na ní zobrazily hnědé barvy, které teď posílá čínský modul. O tom, že je Měsíc ve skutečnosti hnědý, informovala mimo jiné už posádka Apolla 10, ve které byl shodou okolností také Eugene Cernan. Loď v květnu 1969 kroužila nad Měsícem a vybírala nejvhodnější místo pro přistání Neila Armstronga a Buzze Aldrina.

Cernan s kolegou Tomem Staffordem se přiblížili k povrchu na vzdálenost 100 metrů a zřetelně viděli barvu měsíčního povrchu a vypracovali podrobnou zprávu. V ní stojí černé na bílém, že Měsíc je místy světle hnědý, místy rezavě hnědý a v některých částech čokoládový. O žádné šedi tady není ani zmínka.

[zdroj]

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.