V Ottawě prorazil neznámý objekt střechu domu

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Záhady Počet zobrazení:: 6815

V Ottawě došlo k podivné události. V bývalém malém městečku Nepean, které se v roce 2001 stalo součástí Ottawy, probudil v noci Stephanie Moore silný hluk.

Když rozsvítila, uviděla díru ve stropě a ve střeše. Na podlaze byly kusy sádrokartonu, dřevotřísky a také louže vody, informuje CBC (Canadian Broadcasting Corporation).

Otvor ve stropě měl průměr zhruba jednoho metru a byl asi čtyři metry od postele, kde žena spala. Pokrývač, který spravoval střechu, podle poškození usoudil, že se mohlo jednat o kus modrého ledu, vypadlého z biotoalety letadla, kde se obsah toalety promíchává s dezinfekčními prostředky.

Kus ledu spadlý z velké výšky, který prorazil střechu domu (asi 3 km od mezinárodního letiště Ottawa Macdonald-Cartier), mohl pak prostě roztát a kromě vody nezanechat žádnou stopu. Stephanii se podařilo pomocí webu planefinder.net zjistit, že v době incidentu mohlo prolétat nad jejím domem pouze jedno letadlo, patřící společnosti DHL, která se k příhodě zatím nevyjádřila.

Událostí se začalo také zabývat kanadské Ministerstvo dopravy.

Případy pádu modrého ledu a poškození domů byly hlášeny i dříve. Ve Wikipedii jsou uvedeny podobné příhody, které se staly ve Velké Británii v roce 1971, 2007 a 2013; v USA 2006 a v Německu 2011. Tohle dokáže "kousek" leduV internetu nejsou zatím smazána všechna videa seriálu Bořiči mýtů, kde podrobně analyzovali ničivou sílu takovýchto „kousků ledu“, je možné podívat se na to na YouTube.

Pád ledu z letadla může mít i jiné příčiny. V září 2015 dopadl na jeden z domů v kalifornském městě Modesto kus ledu velký jako míč, prorazil střechu a vyděsil obyvatele, informuje Naked Science, s odkazem na Associated Press.

Jim Mathews z Národní meteorologické agentury Sacramenta, předpokládá, že za tyto „příhody“ mohou přelétající letadla.

A konkrétněji, voda, která se ve vzduchu vytváří v důsledku spalování leteckého paliva. Na obloze ji můžeme uvidět jako bílou kondenzační stopu za letadlem. Podle meteorologa se může parní kondenzát zformovat i do ledové hroudy, která pak padá rychlostí, při níž nestihne ve vzduchu roztát. Také odborníci, zkoumající zbytky ledu, prohlásili, že se nemohlo jednat o odpad z toalety letadla, tam se používají dezinfekční prostředky modré barvy a led, který dopadl, byl čistý.

Připomínáme, že podivné případy pádů kusů ledu z nebe, které nevypadly přímo z letadla a byly úplně bez příměsí, nejsou ojedinělé, ale byly zaznamenány vícekrát.

Zdroj: [1][2]

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.