Mimozemšťané s námi již dávno komunikují. Tady je důkaz, zpráva z vesmíru

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Záhady Počet zobrazení:: 17281

Dne 16.11.1974 využili vědci tehdy největší radio teleskop v Arecibo (Puberto Rico) na světě, aby odeslali do vesmíru zprávu a dali tak o nás vědět případným mimozemšťanům kdesi v souhvězdí Herkula.

Zpráva byla zapsána pomocí binárního kódu a obsahovala informace:

 1. základ desítkové soustavy – čísla od jedné do deseti (vrchní bílá část)
 2. atomová čísla elementů vodík, uhlík, dusík, kyslík a fosfor, které jsou základním stavebním kamenem naší DNA. (fialová část nahoře)
 3. Vzorce sacharidů a zásad v nukleotidech DNA (zelená číst)
 4. Počet nukleotidů v podobě dvojité šroubovice naší DNA (světle modré vlnky a bílý sloupec uprostřed nich)
 5. Červená postavička představovala průměrnou výšku člověka a jeho vzhled a po pravé straně od postavičky bílé kostičky představovaly počet obyvatel na Zemi v roce 1974, který se udával kolem 4,3 miliard.
 6. Žluté čtverečky pak znázorňují náš solární systém. Odleva: Slunce, Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran, Neptun a Pluto.
 7. Fialová část v dolní polovině obrázku je pak grafickým znázorněním satelitu, který signál poslal a pod ním jeho rozměry.

Předpokládalo se, že bude trvat minimálně 25000 let, než-li signál dorazí k nejbližší hvězdě, proto se celý experiment vnímal spíše jako ukázka tehdejších technických vymožeností.

O 27 let později, dne 17.08.2001 jsme dostali odpověď. Zpráva se objevila poblíž radioteleskopu v Chilboltonu (Anglie) na poli v obilí.

Chilbolton 2001 Odpověď od ET Na poli se objevili dva obrazce. Jeden svým tvarem připomínal nám známou zprávu z Arecibo a druhý obrazec nejspíše odesilatele zprávy ztvárněného fotografie jako v černobílých novinách. Mimozemšťané nám odpověděli v duchu naší zprávy a sdělili nám, že:

 1. Též umí používat desítkovou soustavu
 2. Jejich život je založen vodíku, uhlíku, dusíku, kyslíku, křemíku a fosforu.
 3. Jejich vzorce cukrů
 4. Počet nukleotidů zformované do trojité šroubovice.
 5. Postavička znázorňuje jejich vzhled. Nám připomíná rasu grays – bytosti s hubeným tělem a velkou hlavou. Počet obyvatel v našem letopočtu 2001 byl necelých 13 miliard.
 6. Reprezentace jejich solárního systému zprava doleva: slunce a jejich planety. Jejich sluneční soustava má zjevně stejný počet hlavních planet. Jejich slunce je rozměrově menší. Obývají, podobně jako my, třetí planetu a současně též čtvrtou a pátou planetu.
 7. Následuje grafické znárodnění zařízení, kterým nám zprávu zaslali včetně jeho rozměrů. Jeho lepší vizuální podobu nám zaslali již v srpnu 2000.

Jistě stojí za zmínku, že satelit Chilboltonu je střežený vojenský prostor a že jak satelit tak jeho blízké okolí je střeženo kamerami. Záznam z kamer nebyl dodnes zveřejněn.

Zdroj: suenee.cz

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.