Záhada švýcarských hodinek nalezených uvnitř 400 let staré čínské hrobky

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Záhady Počet zobrazení:: 13279

Starobylé hrobky ukrývají četná tajemství, nad jejichž rozluštěním zůstává někdy rozum stát.

Když archeologové objevili v roce 2008 ve starém hrobě moderní artefakt, začali v mystiku věřit i skeptikové. V Číně byla tehdy odhalena zapečetěná hrobka z dynastie Ming, která v zemi vládla v letech 1368 – 1644, a to, co v ní bylo nalezeno, vyvolalo velký rozruch.

„Když jsme čistili hrob, odpadl kus kamene a ozval se kovový zvuk,“ uvedl bývalý kurátor Muzea autonomní oblasti Kuang-si. „Zvedli jsme ho a viděli jsme, že je to kroužek. Když jsme ho očistili od hlíny, byli jsme v šoku – byly to moderní hodinky ve tvaru prstenu.“ Šlo o zlatý kroužek s ciferníkem, jehož čas ukazoval 10:06. Na zadní straně byl nápis Swiss Made, což je relativně moderní ochranná známka švýcarských výrobků. A Švýcarská federace vznikla v roce 1848, tedy dlouho po zániku dynastie Ming.

Hodinky ve tvaru prstenu byly v Evropě velmi populární na konci 18. století. Nicméně jedny z prvních vlastnila například anglická královna Alžběta I., která si je nechala vyrobit na zakázku už v roce 1588. Ovšem v Číně za dynastie Ming známé nebyly. Navíc neležely vně, ale uvnitř zapečetěné hrobky. Otázka tedy zní: jak se do ní mohly dostat?

Je tu několik teorií. Ta nejfantastičtější mluví o cestování v čase. Střízlivější předpokládá, že hodinky mohl do hrobu v minulém století „vpašovat“ nějaký hlodavec. Je totiž možné, že hrobka nebyla tak dokonale zapečetěna, jak uvádějí čínské úřady. Ty to ale kategoricky popírají a zdůrazňují, že celá hrobka byla neporušená a všechny artefakty, které se v ní ukrývaly, byly v původním stavu. Takže tady máme o jednu záhadu navíc.

Zdroj: procproto.cz

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.