Vesmírem se šíří zlověstné a tajemné zvuky. Pusťte si tyto velmi zajímavé zvukové nahrávky

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Záhady Počet zobrazení:: 10100

Věděli jste, že vesmír je plný zlověstných a tajemných zvuků? Pokud nám nevěříte, pusťte si tyto velmi zajímavé zvukové nahrávky, ze kterých vám půjde mráz po zádech!

Uklidňující Miranda

Rádiové vlny cestují vesmírem bez problémů a vydává je velké množství nebeských těles. Například naše Mléčná dráha syčí. Potichu není ani nejmenší z pěti dosud známých měsíců planety Uran, Miranda. Jeho snímky pořídila sonda Voyager 2 v lednu 1986 a zjistila, že povrch tohoto měsíce, který je celkově velmi různorodý, tvoří rýhy, krátery, útesy a ploché oblasti. Kaňony na Mirandě mají až 25 km a jsou tedy desetkrát hlubší než americký Grand Canyon. Zjistilo se ale také, že tento měsíc vysílá rádiové vlny. NASA je dokonce vydala v samostatné nahrávce nazvané Melody Miranda.

Zlověstný Jupiter

27. června 1996 zahájila kosmická sonda Galileo podrobné studium největší planety sluneční soustavy Jupitera. A zaregistrovala i hrozivé signály pocházející z nabitých částic usazených v jeho magnetosféře.

Nadějný rádiový signál SHGb02+14a

Projekt SETI@home, který byl zahájen v roce 1999, přilákal milióny majitelů osobních počítačů pro zpracování signálů přijatých observatoří v Arecibu. Velkou senzaci vyvolal signál nazvaný SHGb02 + 14a, který byl v oblasti mezi souhvězdími Ryb a Berana zaznamenán v březnu 2003 celkem třikrát. Nicméně, nejbližší hvězda v tomto směru je od Země vzdálená mnoho tisíc světelných let.

Děsivý Saturn

Bezpilotní kosmická sonda Cassini-Huygens, která byla k Saturnu vyslána v roce 1997, zaznamenala rádiové vlny pocházející z oblastí kolem pólů této planety. Tento zlověstný hluk je poměrně složitý a skládá se z mnoha vzestupných i sestupných tónů a frekvenčních změn.

Alarmující zvuk černé díry

Podivný zvuk, který vydává černá díra, detekovali odborníci z Massachusettského technologického institutu. Použili k tomu údaje o hvězdném systému GRS 1915 + 105 v souhvězdí Orla, který se otevřel v roce 1992. Jde vůbec o největší černou díru v naší galaxii, která je od Země vzdálená 36 tisíc světelných let. Také z hudebního hlediska je rádiový šum černé díry velmi neobvyklý – pohybuje se v rozsahu desítek oktáv.

Zdroj: procproto.cz

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.