Záhadný červený déšt je zřejmě mimozemského původu
Ve více částech naší planety byl pozorován zvláštní červený déšť připomínající krev, který vědcům pořádně zamotal hlavy. První vědecké analýzy červené dešťové vody, která v několikaletých odstupech padá v indickém státě Kérala, totiž ukázaly, že se v ní nacházejí neznámé mikroorganismy, které jsou s velkou pravděpodobností mimozemského původu.
Podle astrobiologa Godfreye Louise Cochin z University of Science and Technology (CUSAT) je zřejmé, že se na Zemi dostal z komety. Louis zkoumal vzorek červené dešťové vody a všiml si jejích zajímavých vlastností včetně fluorescence – světla, které přirozeně vyzařují buněčné struktury jako např. mitochondrie, píše server Procproto.
Analýza prokázala, že červenou barvu způsobily mikroskopické částice připomínající biologické buňky, které se na Zemi dostaly nejspíš ze zbytků komety. Louis nepochybuje o mimozemském původu těchto buněk, protože existuje teorie, že komety mohou mít horké jádro z vody a z chemikálií, které podporují růst mikroorganismů.
„Tyto komety, které létají po výstřední eliptické dráze, se během průletu kolem Slunce mohou rozpadnout na malé fragmenty,“ uvedl Louis pro The Epoch Times . „Fragmenty pak zůstanou na orbitě a periodicky se vracejí do zemské atmosféry.“ Stejný červený déšť padal v Indii už v roce 2001.
Komentáře: