Jak vypadá nejnovější hitparáda kruhů v obilí?
Je léto, čas kdy po celém světě dozrávají obilná pole. A v nich se už tradičně objevují podivné obrazce, všeobecně známé jako kruhy v obilí. Může se zdát, že se tenhle fenomén ve velkém rozvinul až v posledních desetiletích, ale tyto kruhy jsou popsány v četných pramenech už na přelomu 16. a 17. století.
Je ale pravda, že v některých obdobích jejich výskyt stagnuje stejně jako zájem o ně. A naopak. Náš současný „kruhový“ boom měl svou obdobu na počátku 19. století a pak ještě jednou na počátku 20. století. Skoro se zdá, že právě přelomová desetiletí kruhy přímo přitahují.
Dnes, stejně jako před staletími, se objevují radikální názory, které je odsuzují jako podvod. A na druhé straně stojí stoupenci různých „nerozumových“ vysvětlení. Jsou kruhy v obilí pozdravem od mimozemských civilizací? Nebo jsou výsledkem práce někoho, kdo vládne tajemnou energií?
Světlý východ obkličuje temný západ? Jaký je význam tajemného obrazce v obilí u Boskovic?
Ať je to jak chce, některé z kruhů (i jiných geometrických obrazců) jsou skutečná umělecká díla a stojí za povšimnutí. Ty, které vám nabízíme my, jsou světová TOP desítka tak, jak ji sestavila internetová stránka Collective Evolution.
1. Trojúhelník, který se objevil v roce 2012 v poli u anglického Waden Hillu. Jako mnoho jiných se nacházel poblíž pohanské svatyně, v tomto případě nedaleko známého Silbury Hillu, který je na snímku v pozadí také vidět.
2. Další anglický kousek. Tentokrát velmi moderní záležitost – místo kruhu mravenec.
3. Tam kde není obilí, poslouží i písek. Třetí místo v žebříčku obsadil písečný kruh z pouště na Středním Východě. Patří k těm z kruhů, u nich nebyly skutečně nalezeny žádné stopy po lidské činnosti. A navíc se jedná o skutečně úchvatné dílo.
4. „Kruh“ v podobě kytice pochází z lokality Poirino v Itálii.
5. Jeden z nejznámějších kruhů, jehož snímek obletěl skutečně celý svět. V roce 2011 se objevil poblíž Windmill Hillu v Anglii. A nejspíš nikoliv náhodou nedaleko pohanské svatyně v Avebury.
6. Zdá se, že Británie je zemí kruhům zaslíbenou. Chobotnička dlouhá více než 180 metrů se objevila v roce 2009 v hrabství Oxfordshire.
7. Had, nebo drak? Kdo ví, ale obrazec z West Woodhay poblíž Stonehange vznikl před 3 lety a stále figuruje na žebříčku nejpovedenějších „kruhů“.
8. Ale pozoruhodnosti jsou k vidění nejen za kanálem La Manche. Tenhle „mimozemšťan“ se zjevil na poli v Nizozemí v roce 2009.
9. Další ukázka „kruhového“ mistrovství z Británie – kostky cukru z roku 2007.
10. A desítku uzavírá jeden z nejzáhadnějších obrazců, jaké kdy vznikly: tvář mimozemšťana s kódovanou zprávou. Ta byla dokonce rozluštěna a říká se v ní prý následující: „Varuj se falešných dárců a licoměrných slibovačů…“ pak je sdělení trochu nesrozumitelné…a končí “ …čelíme klamu. Cesta uzavřena“. A místo? Jak jinak než anglický Chibolton.
Zdroj: procproto.cz
Komentáře: