Toulkami za nejtajemnějšími místy Česka

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Domácí Počet zobrazení:: 11213

Česko je krásná země a vědí to všichni. Cizinci se sem rádi vrací. Kromě krásných krajin, žen, dobrého piva a památek v Česku můžeme najít i mnoho tajemných míst. Vydejme se po stopách těch nejtajemnějších společně.

Branišovský les: každého mrazí po zádech Branišovský les se nachází v Českých Budějovicích, kousek od sídliště Máj. Na první pohled na tomto lese není nic zvláštního. Vlastně se zdá, že je zcela obyčejný. Zdání ale klame. Místní vypovídají, že se v Branišovském lese dějí zvláštní věci a mnoho lidí proto již do tohoto lesa nevstupuje. Záhadologové si v tomto lese přímo libují.

Většina lidí, kteří les navštíví, se cítí sklíčeně a upadá do depresí. Výjimkou není ani pocit neznámého a především neviditelného pronásledovatele, jehož kroky zřetelně slyšíte za sebou. V lese se ozývají různé a divné hlasy, též zvuky. Fotky bývají rozmazané, jako by sám les nechtěl, aby byl zvěčněn. V tomto lese se mají také zjevovat duchové a další jiné podivné bytosti. Najdete zde snad všechen druh paranormálních jevů.

Příčinou těchto paranormálních jevů by z jedné části mělo být utopení se několika lidí v tamějších bažinách, které v lese měly být již před 400 lety. Duše prý nenalezly klid, a proto dodnes bloudí po lese a straší jeho návštěvníky. V močálech však prý měly žít i jakési bytosti, které z nich v noci vystupovaly. Spjaté s tímto lesem mají být i brány do jiných světů. Jednou takovou je prý Branišovská brána, která má být vidět jen za měsíčního svitu. Je ukryta hluboko v lesích a tvoří ji dva stromy. Mimo jiné tu skončil život mnoha lidem, někteří odešli dobrovolně, jiní násilně. V Branišovském lese najdeme strom oběšenců, statek, kde místní zaživa pohřbili dívku, která se nechtěla provdat za toho, koho jí určili, za bývalého režimu se v tomto lese vystříleli vojáci, do lesa měl spadnout neznámý objekt. Okolí kvůli němu lehlo popelem. Výjimkou tohoto lesa nejsou ani různé časové posuny, dimenze, selhávání techniky a přístrojů, prudké změny teplot. Omezovat zlo, aby se nesetkalo s lidmi a neubližovalo jim, má tajemný černý rytíř, který se lesem vznáší a objevuje se na různých místech.

Statek Pohádka, místo kde se otisklo neštěstí

Toto stavení má opravdu krásný název. Bohužel však je spíše hororového, než pohádkového charakteru. Nachází se v šumavských lesích na Klatovsku u Čachrova. Pohádka byla v 90. letech obývána vrahem Roubalem, který prokazatelně zavraždil pět lidí. Měl zabít ještě další dva, jejichž ostatky předhodil prasatům právě v Pohádce, kde je choval, nicméně to se nikdy neprokázalo. Navíc kdysi dávno před Roubalem ve svém stavení, na místě, kde dnes stojí polorozpadlá Pohádka, měla žít jakási žena, kořenářka, kterou obvinili z čarodějnictví. Jednoho dne od naprosto nešťastné nehody, vzpěnilo jakési ženě ve vesnici máslo na plotně a bouře rozfoukala žhavé uhlíky do okolí, vzplála celá vesnice. Stařenka, která žila v Pohádce, mezi lidmi nebyla oblíbená, nikdo se s ní nebavil a byla považována za podivínku, když žije sama, uprostřed lesů. Viník se tedy hned našel. Nešťastnici vylákali před stavení, tam ji nadávali, ponižovali a nakonec ukamenovali. Než stařenka naposledy vydechla, proklela stavení, vesnici a objala starou břízu. Traduje se, že strom vypil její krev a od té doby má červené dřevo.

V Pohádce selhávají přístroje, lidé se v ní necítí dobře, stíhají je různé vidiny, mají pocit, že je někdo pronásleduje, vyhrožuje. Lidé se ji již několikrát pokusili podpálit, aby se stavení zbavili jednou provždy. Neúspěšně.

Býčí skála – obětní místo s nepříjemným nádechem

Býčí skála je neblaze proslulá svými rituálními vraždami. Mnoho lidí zde bylo násilně popraveno. Jednalo se o rituál, kdy tělo zesnulého zámožného velmože bylo upáleno na hranici a s ním byly popraveny i ženy, zvířata je doprovázející a služebnictvo. Spolu s těmito obětmi bylo popraveno i na čtyřicet mladých dívek. Mladým dívkám byly nejčastěji useknuty ruce. Takto byly ponechány svému osudu, dokud nevykrvácely. Starším ženám byly rozetnuty lebky. Koně byli též rozsekáni. Jejich údy se poté válely všude po jeskyni.

Z jeskyně je dodnes slyšet zpěv, různé hlasy, výkřiky, volání o pomoc, kolem i v jeskyni se objevují světla, ačkoliv tam nejsou žádní lidé. Za nocí je prý možné spatřit vycházet z jeskyně i tajemné průvody, které se za svítání opět vrací do jeskyně. V okolí jeskyně je možné cítit velmi negativní energii, která mnoho lidí ani nepustí dovnitř jeskyně. V místě jsou cítit prudké změny teplot, negativní energie, odpor, nenávist, zoufalství a lidé se zde cítí slabě a špatně.

Devět křížů – prokleté místo si dodnes vybírá svoji daň

Hrůzná událost, která se stala na místě poblíž obce Lesní Hluboké je dnes skoro zapomenuta. Málokdo ví, že se nedaleko dálnice D1 nachází oblast, jíž se říká Devět křížů a po níž je pojmenovaný i motorest stojící u dálnice.

Vše začalo v roce 1539, kdy cestou projížděl handlíř do Jihlavy. Spekuluje se o tom, že byl buď přepaden, nebo se mu udělalo nevolno. V každém případě ze svého vozu spadl tak nešťastně, že se o kámen udeřil do hlavy. Náhodný kolemjdoucí handlíře odvezl k sobě domů, kde se o zraněného starala jeho dcera. Ta se do něj velmi zamilovala. Láska nebyla jednostranná, avšak sedlákova dcera si nemohla vzít chudáka. Proto se mladý handlíř vydal do světa, aby vydělal nějaké peníze. Mezitím se však do sedlákovy dcery zamiloval syn jiného zámožného sedláka. Zhruba po roce již nechtěl sedlák dále oddalovat vdavky své dcery s bohatým synem jiného sedláka, a tak uspořádali veselku. V tu samou dobu se však do Lesní Hluboké vracel handlíř, který se novinu o své milované dozvěděl v tamější krčmě. Měl neskutečný vztek, a tak se domluvil s jedním kumpánem, aby mu pomohl pomstít se. Jeho plán byl prostý, vystřílet všechny, kromě jeho milované. Když se svatebčané včetně manželů vraceli z Velké Bíteše zpět do Hluboké, zhrzený milenec dal pokyn k palbě. V nastalém zmatku se však nešťastným přičiněným podařilo zavraždit všech sedm svatebčanů, včetně nevěsty. Když handlíř zjistil, že i jeho milá je mrtvá, zastřelil svého kumpána a poté i sebe. Kdysi byly kříže svěceny benediktskými mnichy. V současné době se neustále opravují a upravují, nosí se k nim květiny a svíčky, nicméně nikdo je nesvětí. Od té doby, co se přestaly světit, se prý v místě objevuje přízrak nevěsty v bílém, který nešťastně proplouvá místem a hledá svého milého.

Přízrak má také políčeno především na všechny ty, kteří mají něco společného se svatbou. Často se v tomto úseku, i když je přehledný, odehrávají autonehody. Není ani výjimkou, že přízrak nevěsty někdo občas spatří, nebo se mu zjeví před autem.

Na hřbitově ve Velharticích je prý cítit samotné zlo

Jistě znáte strašidelnou povídku od Karla Jaromíra Erbena ze sbírky Kytice, která nese název Svatební košile. I když se nám tento příběh může zdát jako naprosto smyšlený. Něco podobného se prý odehrálo právě na hřbitově ve Velharticích, kde se do márnice měla zavřít dívka, která se schovala před svým zesnulým snoubencem. Říká se, že byla natolik vyděšená, že její obraz se vtiskl do zdi místního kostela. Když si vyhledáme fotografii na google.com, lze na fasádě kostelíku skutečně spatřit dívčí obličej. Kromě tohoto zvláštního jevu se na hřbitově ve Velharticích objevuje ještě něco jiného znepokojivého. Kdysi dávno se na hřbitově Máří Magdalény měla odehrát černá magie. Jakýsi pokus oživit zesnulého, který prý byl úspěšný. Umrlý měl přenést svoji milou živou přes hřbitovní zeď. Dodnes je prý patrné, kde se tak stalo. Na místě totiž stojí smrtelně zkroucená třešeň, z níž po té tragické události zbyl jen suchý pahýl.

Lidé se v těchto místech necítí dobře a neradi zde setrvávají. Dodnes je na místě cítit negativní energie.

Tajemství Petrových kamenů

Petrovy kameny většina z nás zná především z populárního díla Kladivo na čarodějnice, kde jsou autorem vylíčeny inkviziční procesy. Málokdo však ví, co se na Petrových kamenech skutečně odehrálo. Petrovy kameny nesou podle všech pověstí název podle kováře Petra, který na nich zabil krutého a nenáviděného tyrana Bélu, sluhu krutého pána ze Sovince. Ukrýval se právě na Petrových kamenech. Jeho vyhnanství ukončil až duch hor Jeseníků, kde se Petrovy kameny nachází, Praděd. Mnohé dochované spisy hovoří o tom, že se na Petrových kamenech scházely čarodějnice, kde pořádaly tajemné sabaty. To se stalo pro mnoho žen osudným. Toto místo patří mezi jedno z nejmagičtějších a nejchladnějších míst Česka. Lidé se sem pro jeho energii a magičnost poměrně rádi vrací.

Další záhadná místa

Mezi další záhadná místa Česka patří rozhodně Jihlavské podzemí, kde se zjevují různé nadpřirozené bytosti. Žďárský hřbitov, kde je prý pohřbený poslední český upír, poté samozřejmě hrad Houska, který prý má jakousi temnou bránu, která má vést do samotného pekla, záhadné kameny u Lamberka, které se podobají v menším vydání anglickému Stonehange, věže zříceniny Troska, kde podle všeho má být ukryt poklad, hora Blaník, kde má docházet k přesunům v čase a kde mají být občas viděna i tajemná světla nad horou se vznášející, kamenné řady u Kounova, jejichž původ není absolutně známý a jiné.

V každém případě potrpíte-li si na záhady a tajemstvím opředená místa, v Česku jich je opravdu mnoho, které můžete navštívit, a bude Vám běhat mráz po zádech, nebo alespoň poznáte místa, kde jiným nebývá dobře.

[zdroj]

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.