Byl chudý, ona bohatá a kvůli tomu ho odmítla. Když ji potká o 10 let později, má skvělou příležitost se jí pomstít....

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 36231

Byl chudý, ona bohatá a kvůli tomu ho odmítla. Když ji potká o 10 let později, má skvělou příležitost se jí pomstít. Říká se, že rozum přichází až s věkem. Podle našeho názoru je ale slušné chování a dobro něco, co by mělo být v člověku už od dětství. Žena z tohoto příběhu byla typickou rozmazlenou fiflenou a materialistkou. Vždy měla peníze, vůbec si jich ale nevážila a to samé platilo i pro lidi v jejím okolí. Bolestně se o tom přesvědčil beznadějně zamilovaný student, který podlehl její kráse…

Zlomilo mu to srdce, ještě víc ho ale bolela hrdost. Mladý kluk na sobě začal pracovat, nikdy však nezapomněl na tu krásnou, ale pyšnou dívku, do které se kdysi tak bláznivě zamiloval. Když ji o 10 let později náhodou potkal v nákupním centru, okamžitě jí poznal. Žena ho také poznala a výsměšně mu řekla:

„Tak ty si tady? Tohle nákupní centrum je na tebe příliš luxusní. Určitě tady pouze pracuješ. Můj muž je ve vedení, ještě si ho zřejmě nepotkal osobně. Co nového u tebe?

Muž se na ni podíval se smutkem, ale také překvapením. Nevěřil, že někdo může být tak špatným člověkem. Nic jí neřekl. Náhle k nim přišel nervózní muž v obleku a řekl:

„Dobrý den, vidím, že jste se už seznámil s mou ženou.“ a podal muži ruku. „Ano, poznal, pane…?“

„Cater, jmenuju se Carter pane.“ Nervózně řekl své ženě „Miláčku, tohle je můj nadřízený a majitel tohoto centra.“

Žena nedokázala nic říct. Nevěřícně se dívala na muže, který ji kdysi tak bláznivě miloval. Ten se na ni díval se smutným pohledem. Odešel a nechal je uprostřed luxusní haly.

Když odešel, muž začal ženě o něm povídat:

„Je to velmi bohatý, ale skromný člověk. V životě to neměl snadné. Povídá se, že kdysi miloval nějakou dívku, kterou poznal na škole. Tehdy byl ještě chudý a odmítla jeho žádost o ruku. Byl ale velmi chytrý, a tak se mu povedlo vydělat spoustu peněz. Teď je z něj multimilionář, nikdy se ale z toho odmítnutí zřejmě nevzpamatoval. Je sám. Dovedeš si představit, jak hloupá byla ta dívka? Mohla být manželkou milionáře se zlatým srdcem!

Žena ze sebe nemohla vydat ani slovo…

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.