Bývalá reportérka: Zpravodajství CNN je falšované

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 4337

Manipulace, falešné zpravodajství, třídění informací - to je denní chléb vysílání televize CNN, uvedla bývalá reportérka Amber Lyon.

Tvrdí, že CNN dostává zaplaceno za obsah zpráv americkou vládou i cizími vládami. Varuje, že americká média záměrně vytvářejí propagandu vůči Íránu, která si má získat veřejnost kvůli podpoře pozdější vojenské invaze. Podle ní se opakuje scénář předchozího vojenského vpádu USA do Iráku, tentokrát je však démonizovaný Írán a Sýrie.

V létě 2010 získala pro CNN ocenění za doslova podmořské zpravodajství o ropné skvrně v Mexickém zálivu, způsobené ropným vrtem společnosti British Petroleum. Později měl na starost zpravodajství o arabském povstání. V březnu 2011 měla stvořit dokumentární film o Bahrajnu, který posléze CNN cenzurovalo, poněvadž zachytával brutální praktiky opoziční vlády vůči občanům. Následně investigativní novinářka odhalila, že Bahrajnská vláda zaplatila CNN skrze Bahrajnskou asociaci pro hospodářský rozvoj, aby ignorovala útlak v tomto arabském státě. Kromě perských, diktátorských režimů CNN vyprodukovalo tzv. inforeklamy i pro vlády Gruzie a Kazachstánu.

 

Varuje před diktaturou v USA a kritizuje propagandu vůči Íránu

V červenci 2012 pro změnu natočila zpravodajství o občanském protestu v kalifornském Anaheimu, při kterém policisté zastřelili jednoho účastníka. Následně policie násilně potlačila dav, přičemž se samotní novináři museli skrývat před střelbou. Novinářka varuje, že na potlačení protestů a jakéhokoliv odporu, či nesouhlasu se bude nejnověji používat zákon pro autorizaci národní obrany (NDAA).

Ten dává federální vládě moc stát se diktátorem a zatknout jakéhokoliv občana USA bez soudního zatykače, neomezeně ho zadržovat mimo území USA bez rozsudku a soudního procesu. Obama lhal, že tento zákon nepodepíše, no poslední den roku 2011 ho potichu podepsal. Taktéž i republikánský kandidát Mitt Romney vyjádřil podporu tomuto zákonu. NDAA je kritizovaný mnoha organizacemi - levicovou Unií za americkou občanskou svobodu (ACLU), majiteli zbraní, liberály v čele s Ronem Paulem, atd.

Amber Lyon vidí hrozbu pro investigativní žurnalisty, kteří se stanou nepohodlnými pro vládu a začnou mizet. Kdokoliv se však může stát podezřelým z terorismu a na základě toho zadrženým, dokonce i mučeným, ne-li popraveným. Toto se však už děje. Rodina amerického, námořního veterána Brandona Rauba (26) tvrdí, že ho FBI zatkla a unesla pro zveřejnění protivládních prohlášení na Facebooku. Američtí občané už byli pro podezření zabiti i bezpilotními letouny, které si doteď v muslimských zemích vyžádali více jak 4500 životů. Americká vláda chce do konce tohoto desetiletí začít monitorovat 30 000 bezpilotními letadly svoje občany na území USA.

Senát se pokoušel řešit situaci zabíjení vlastních občanů, které je právně v šedé zóně, naráží však na odpor prezidenta a jeho administrativy.

Zdroj

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.