Izraelští vojáci napadli a okradli evropské a další diplomaty, kteří přiváželi humanitární pomoc Palestincům

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 3656

Izraelští vojáci napadli diplomaty Francie, Británie, Španělska, Irska, Austrálie a EU, když přiváželi humanitární pomoc do beduínské vesnice Khirbet al-Makhul na Západním břehu Jordánu.

Vesnice byla Izraelci srovnána se zemí poté, co izraelský nejvyšší soud rozhodl, že 120 rezidentů vesnice nemělo řádné stavební oprávnění. I když byly jeji domy zbourány, vesničané odmítali odejít a argumentovali tím, že v oblasti žijí jejich rodiny celé generace.

Diplomaté, kteří jim vezli humanitární pomoc, byli vyvlečeni z auta, někteří z nich byli povaleni na zem a nákladní auto i s pomocí jim bylo zabaveno.

"Myslím, že země, jejichž diplomatům byla takto narušena diplomatická imunita, budou protestovat těmi nejsilnějšími termíny a poté vypovědí izraelské velvyslance, protože se zahraničními diplomaty nelze jednat takovým zůsobem. Porušuje to veškeré mezinárodní protokoly a konvence", řekl aktivista RT pro lidská práva Peter Tatchell.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.