Bývalý rukojmí tvrdí, že je Svobodná armáda Sýrie na pokraji kolapsu

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 3245

Západem podporovaná Svobodná armáda Sýrie je na pokraji kolapsu, řekl Pierre Piccin, který byl nedávno zachráněn od únosců společně s novinářem La Stampa Domenicoem Quiricoem.

Piccinin v rozhovoru s La Libre Belgique řekl, že se militantní skupiny armády, které kdysi bojovaly statečně za demokracii, rozpadají, někteří vzbouřenci se vrací domů, někteří se připojují k Al-Nusře a další zůstávají. Dodal, že ti, co se rozhodli bojovat, jsou spíš bandité než islamisté.

Bývalý rukojmí, který si za posledních pět měsíců prošel peklem a dokonce čelil hraným popravám, prohlásil, že Asadova armáda nikdy nezplynovala civilisty. “Ani Asadův režim a ani žádné spojenecké skupiny tyto zbraně nepoužily.” řekl.

Po jejich nedělním propuštění letěl belgický učitel Pierre Piccinin a italský novinář Domenico Quirico do Říma, kde se setkali s italským ministrem zahraničí. Povídá se, že byli osvobozeni za výkupné, činitelé to ale odmítají.

Belgický občan byl v Sýrii unesen už i dřív. V květnu 2012 jej syrští rebelové drželi šest dnů, nakonec ho ale pustili, když cítili, že nemá peníze. Tvrdil, že “od roku 2012 promlouval ve prospěch boje pro demokracii,” svůj názor ale po nedávné zkušenosti změnil.

Zdroj

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.