Otřesný příběh z Čech. Na rakvi byl nápis neotvírat, přesto ji otevřeli a nemohli uvěřit, co bylo uvnitř

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Domácí Počet zobrazení:: 16218

Velmi znepokojivý příběh sdělila paní Dana. V rámci zachování veškeré piety jsme se i přesto rozhodli změnit některé faktografické údaje. Ne proto, abychom bránili pohřební službu, ale abychom neprohlubovali smutek, kterým v těchto dnech pozůstalí procházejí. Pojďme ale na začátek příběhu, ačkoli jím bude smrt.

Řekněme, že tomu muži bylo mezi třiceti a padesáti lety a nepocházel z Prahy. Jeho život ukončila nehoda a k rodině byla rakev dopravena pohřební službou. To jsou základní informace, které nyní postačí. Dejme proto slovo paní Daně.

„Neměla jsem nikdy žádné zkušenosti s poslední rozlučkou, nezařizovala jsem aktivně ještě žádný pohřeb, ačkoli jsem se mnoha těchto nepříjemných událostí účastnila," konstatuje paní Dana, jejíž vztah k mrtvému také nebudeme odkrývat. „Když jsme se tu tragickou zprávu dozvěděli, v první fázi jsme tomu nemohli věřit, bylo to prostě hrozné," pokračuje ve výčtu událostí. „Ty dny mám spojené v jeden celek. Věděla jsem, že se to stalo, ačkoli jsem si to nechtěla připustit, věděla jsem, že bude následovat pohřeb, a dost jsem se toho bála. Nebyla jsem sama, celá rodina byla z této události zdrcená, ale kdo to jednou zažil, asi nebude potřeba se více nořit do těchto stavů," dodává.

To, co přišlo potom, ale její mysl rozhodilo snad ještě víc. „Rakev nám přivezli a byl na ní nápis neotvírat. Jak jsem vám již řekla, neměla jsem nikdy aktivní zkušenost s pohřby, tudíž jsem ani nevěděla, jestli se jedná o něco standardního, nebo naopak nestandardního. Ale jak jsme tam stáli, chtěli jsme ho prostě vidět.

Ti lidé nám řekli, abychom to neotvírali, protože se to tam píše. My trvali na svém a rakev jsme skutečně otevřeli. Šok, který následoval, bych nikomu nepřála," vysvětluje paní Dana v další části našeho rozhovoru.

Abychom zbytečně neprodlužovali její bolestný příběh: v rakvi neleželo jedno, ale hned dvě těla. Čí bylo to druhé, se zkrátka nevědělo. „Ano, byla tam dvě těla. Jedno patřilo naší rodině, co bylo to druhé, neumím posoudit. Nevím, proč tam to tělo leželo, nevím, proč tam byl nápis neotvírat, a ani nechci nic domýšlet. Jen mi přišlo zarážející, až děsivé, že se nám něco podobného stalo," uvedla.

Jaké může být vysvětlení této neskutečné "nehody"? Na to se naší redakci nepodařilo získat adekvátní odpověď. Nabízejí se možnosti, jako například ušetření peněz za jinou rakev (jejichž ceny se pohybují od jednotek tisíc po téměř dvě stě tisíc), případně liknavost, neprofesionalita a podobně.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.